Domov Novinky Palit predstavil dve nové série SSD pre spotrebiteľov a hráčov

Palit predstavil dve nové série SSD pre spotrebiteľov a hráčov

Zdielať

Značka Palit, ktorá bola doteraz známa z oblasti predaja grafických kariet GeForce savrhla tiež na trh s SSD. Predstavila pritom hneď dve série 2,5 „SSD s rozhraním SATA III.

Prvá séria, ktorá nesie označenie UVS zahŕňa disky pre bežných používateľov, ktorí budú mať na výber z celkom širokej škály kapacitných verzií diskov. Konkrétne sa zatiaľ dočkáme 120GB, 256GB, 480GB a 512GB varianty. Zásadný rozdiel medzi jednotlivými produktmi tkvie v prenosových rýchlostiach a použitých čipoch. Najmenší variant ponúkne čipy s TLC bunkami, zatiaľ čo tri väčšie využívajú 3D TLC NAND flash čipy.

Najmenší variant poteší sekvenčnými rýchlosťami pri čítaní až 560 MB/s a pri zápise až 375 MB/s. 256GB verzia potom ponúkne sekvenčný zápis až 470 MB/s a najväčšou dva varianty majú hodnoty sekvenčných prenosových rýchlostí zhodne 525 a 465 MB/s. Líšia sa samozrejme aj rýchlosti náhodného čítania a zápisu malých 4K súborov. Tu sa hodnoty pohybujú obdobne okolo 33 MB/s pri čítaní a až 110 MB/s pri zápise. Všetky disky majú 2,5″ formát a hrúbku 7 mm a využívajú radič Phison S3111-S11.

Séria pre hráča GFS na druhej strane zahŕňa len tri modely s kapacitami 120, 128 a 240 GB. Tieto modely majú jednu výraznú výhodu, ktorou je využitie 3D NAND flash čipov s typom buniek MLC. Opäť je tu využitý rovnaký radič a jednotlivé modely sa mierne líšia prenosovými rýchlosťami. Tie sa ale nijako výrazne neodlišujú od rýchlostí u rady UV-S. Dva menšie modely ponúknuť rýchlosti až 540 a 450 MB/s a najväčší dosahuje na 560 a 480 MB/s pri sekvenčnom čítaní a zápise.

Zdroj: Palit

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno