Domov Novinky Orange má najrýchlejšiu mobilnú sieť

Orange má najrýchlejšiu mobilnú sieť

Zdielať

Orange má najrýchlejšiu mobilnú sieť spomedzi všetkých operátorov na Slovensku. Potvrdil to renomovaný inštitút P3 Communication z Nemecka, ktorý pravidelne uskutočňuje merania mobilných sietí v Európe. Ten v prvom reprezentatívnom prieskume „Mobile Benchmark Slovakia” porovnával už vybudované 4G siete na Slovensku.

Orange Logo

Najvyšší počet bodov v hodnotení získal Orange vďaka dostupným rýchlostiam aj vďaka pokrytiu svojej 3G a 4G siete. Označenie „Best operator“ získal Orange v 27 z 30 meraných parametrov dátovej 3G aj 4G siete. Viac ako 3200 meraní uskutočnil inštitút v takmer 30 väčších aj menších miest, ako aj na cestných komunikáciách po celom Slovensku v júni 2015. Inštitút uskutočňuje merania pomocou štandardizovaných technológií tak, aby čo najvernejšie odrážali skutočnú skúsenosť zákazníkov so službami siete.

Detailný test vyhodnotil kvalitu 3G a 4G sietí operátorov na Slovensku spolu v 30 podrobných parametroch, ako je rýchlosť otvárania a načítania slovenských aj zahraničných webstránok, rýchlosť sťahovania aj odosielania dát, rýchlosť spustenia videa v SD aj HD kvalite, latencia v sieti a mnohé ďalšie. Inštitút vyhodnotil sieť Orangeu ako najlepšiu na Slovensku vo väčšine sledovaných parametrov.

Zdroj: TS