Domov Novinky Oppo predstavuje magnetické nabíjacie adaptéry

Oppo predstavuje magnetické nabíjacie adaptéry

Zdielať

Oppo predstavuje magnetické nabíjacie adaptéry MagVOOC (40W a 20W) a powerbanku.

Dalo sa predpokladať, že po tom, čo Realme predstavil svoj magnetický bezdrôtový nabíjací systém MagDart, budú čoskoro nasledovať ďalšie spoločnosti z rodiny BBK s vlastnými verziami. Prvou je spoločnosť Oppo, ktorá predviedla svoj záber na výstave Smart China Expo2021. Spoločnosť ukázala aj prototyp skutočne bezdrôtového nabíjacieho systému, ktorý dokáže posielať energiu do telefónu vzdialeného niekoľko centimetrov. Magnetický systém sa nazýva MagVOOC. Prvá generácia produktov obsahuje dve nabíjačky, jednu 40W a jednu 20W, a powerbanku, takže príslušenstvo sa líši od toho, ktoré priniesla spoločnosť Realme. Nabíjací stojan drží telefón magneticky hore a dokáže dodať 40W do podporovaných zariadení, napr. do Oppo Ace2, ktorého 4000 mAh batériu možno úplne naplniť za 56 minút. Staršie modely, napr. model Find X3, možno nabíjať výkonom 30W. Nabíjačka podporuje aj štandard Qi a do zariadení bez MagVOOC dokáže poslať až 15W.

Potom je tu tenká 20W nabíjačka MagVOOC. Tá nie je taká výkonná, ale je oveľa prenosnejšia. Podporuje aj nabíjanie Qi s výkonom až 10W. Pre porovnanie, dve nabíjačky Realme sú jedna 50W a jedna tenká 15W. Powerbanka MagVOOC má vnútornú kapacitu 4500 mAh, pričom do podporovaných telefónov dodá výkon 20W. Banka podporuje aj štandard Qi, takže ňou môžete dobíjať príslušenstvo, ako sú inteligentné hodinky a náhlavné súpravy TWS. Ak máte po ruke kábel, môžete 10W získať aj z portu USB-C. Samotná batéria potrebuje na úplné nabitie pomocou kábla 2 hodiny. Nie je jasné, kedy budú produkty MagVOOC dostupné pre spotrebiteľov a ktoré telefóny presne budú podporovať. Cena je ďalšia vec, ktorá si bude musieť počkať na podrobnejšie odhalenie zo strany spoločnosti Oppo.

Na záver niečo do budúcnosti: nabíjanie Oppo Air Charging dokáže preniesť 7,5W energie do telefónu na malú vzdialenosť a tiež pod rôznymi uhlami (t.j. telefón nemusí byť dokonale zarovnaný). Telefón môžete aj naďalej používať. Predstavte si jednu z týchto nabíjačiek zabudovanú do stola, ktorá napája telefón počas hrania hry a to všetko bez káblov. Oppo má viacero patentov a funkčný prototyp, hoci v súčasnosti neplánuje uviesť túto technológiu do maloobchodného predaja.

Zdroj