Domov Novinky Oficiálne predstavené smartfóny Google Pixel 6 sú tu

Oficiálne predstavené smartfóny Google Pixel 6 sú tu

Zdielať

Po mesiacoch únikov a niekoľkých týždňoch teaserov sú Pixel 6 a 6 Pro od Googlu oficiálne.

V skratke ponúknu výrazný odklon od minuloročného hardvéru strednej triedy a špičkové parametre zamerané na výkon, inteligenciu a fotografovanie. Začína to vlastným čipom Tensor vyvinutým spoločnosťou Google. Tento 5 nm SoC má osemjadrový procesor s celými dvoma výkonnými jadrami Cortex-X1. K dispozícii sú aj dve stredne výkonné jadrá, ako aj štyri úsporné. Vlastný obrazový procesor posúva výpočtovú fotografiu v telefónoch na novú úroveň. Funkcia Magic Eraser automaticky odstraňuje rozptyľujúce prvky z fotografií, funkcia Face Unblur vyberá ostrú tvár zo série fotografií a prikladá ju na akčný záber. Zábery v režime Portrét sú teraz lepšie vďaka lepšiemu oddeleniu objektov a lepšiemu vykresleniu tónov pleti. Nočný režim a astrofotografia sa oproti predchádzajúcim modelom tiež zlepšili. Fotoaparáty sú vybavené funkciou Live Translate, ktorá dokáže preložiť správy, nápisy alebo text v hľadáčiku fotoaparátu až do 55 jazykov.

Pomocou funkcie Tensor môžu Pixel 6 a 6 Pro fungovať ako tlmočník do francúzštiny, nemčiny, taliančiny, japončiny, portugalčiny alebo španielčiny a to plne offline. Tensor má tiež zabudovaný bezpečnostný čip Titan M2, ktorý chráni používateľove fotografie, texty a citlivé údaje pred útokmi zvonka. Na posilnenie vlastného čipu firma sľubuje 5 rokov bezpečnostných aktualizácií pre svoju novopredstavenú sériu. Google Pixel 6 Pro je väčší a oproti Pixelu 6 má niekoľko výrazných výhod. Jeho obrazovka je väčšia, 6,7″, ostrejšia pri rozlíšení 1440p a rýchlejšie sa obnovuje – keďže ponúka 120 Hz. Ide pritom o LTPO AMOLED, ktorý ponúkne variabilnú obnovovaciu frekvenciu, aby sa šetrila batéria. Pre porovnanie, Pixel 6 má 6,4″ AMOLED s rozlíšením 1080p a obnovovacou frekvenciou 90 Hz.

Oba telefóny sú pokryté sklom Gorilla Glass Victus, ale displej Pixelu 6 Pro je zakrivenejší, Google ho nazýva 3D sklom. Oba majú zabudované snímače odtlačkov prstov, pravdepodobne optické. Pixel 6 Pro má výhodu aj v hardvéri fotoaparátu so špeciálnym fotoaparátom so 4-násobným priblížením, ktorý sa nachádza pred veľkým 48 MPx snímačom, o ktorom firma tvrdí, že pomocou funkcie „Super Res Zoom“ dokáže dosiahnuť až 20-násobné priblíženie. Na prednej strane má Pixel 6 Pro ultraširokouhlý 11,1 MPx selfie fotoaparát s pevným zaostrením, čo je krok nad 8 MPx bežným selfie fotoaparátom Pixel 6. Ďalšie dva snímače sú spoločné pre dvojicu: 50 MPx 1/1,3-palcový snímač Samsung GN1, ktorý kombinuje pixely pre výsledný 12,5 MPx obraz, a 12 MPx ultrawide fotoaparát. Tento 50 MPx hlavný fotoaparát je veľkým zlepšením oproti hlavnému snímaču v Pixel 5 (ktorý mal rovnakú veľkosť v Pixel 4, 3 a 2) so 150% nárastom schopnosti zbierať svetlo.

Keďže je Pixel 6 Pro väčšie zariadenie, prichádza aj s väčšou, 5000 mAh batériou. Pixel 6 používa menšiu batériu s kapacitou 4600 mAh. Oba sa budú nabíjať s výkonom 30W cez kábel a s výkonom 21W/23W bezdrôtovo cez novú nabíjačku Pixel Stand od Googlu. Káblové aj bezdrôtové nabíjačky sa v balení nedodávajú. Google Pixel 6 Pro má rám z lešteného hliníka a dodáva sa v troch farebných prevedeniach Cloudy White, Sorta Sunny, Stormy Black, a v dvoch pamäťových konfiguráciách 12/128 GB, 12/256 GB a dokonca 12/512 GB. Ceny začínajú na úrovni 898 eur v Európe a 899 dolárov v USA. Google Pixel 6 má textúrovaný hliníkový rám a je tiež k dispozícii na predobjednávku a to v troch farbách Sorta Seafoam, Kinda Coral, Stormy Black a v pamäťových úrovniach 8/128 GB a 8/256 GB za ceny od 649 eur a 599 dolárov. Už je možné si predobjednať  oba telefóny, pričom ich predaj začne 28. októbra.

Zdroj