Domov Novinky Obojstranný USB-C mieri do prvých zariadení

Obojstranný USB-C mieri do prvých zariadení

Zdielať

Standard USB-CNový štandard USB Type-C síce prinesie koniec problémov s tým, akou stranou konektor zapojiť, objaví sa však problém s kompatibilitou s predchádzajúcimi štandardmi USB. Každopádne sa nový typ USB Type-C už čoskoro objaví v prvých zariadeniach.

Štandard USB Type-C, ktorý bol predstavený koncom minulého roka, sa dočkal schválení finálnej špecifikácie, čo znamená, že už nič nebráni v jeho rozšíreniu do prvých zariadení. Jednou z hlavných nevýhod súčasných USB konektorov je fakt, že je možné kvôli umiestnenie pinov zapojiť len jedným smerom. Konektor je podobne ako Apple Lightning obojstranný, takže nezáleží na tom, akým smerom ho zapojíte. Rozdiel v porovnaní so súčasnými štandardmi USB je veľkosť, ktorý je výrazne menší, veľkosť sa blíži k microUSB, hoci zrejme bude dostupný adaptér.

Možné problémy s kompatibilitou sú jedinou nevýhodou, okrem nich prináša nový konektor pozitíva. Či už je to rýchlosť prenosu, ktorý stúpol až na 10 Gbps, alebo aj rýchlejšie nabíjanie. Očakávať by sme mali tiež nové typy USB hubov. Zatiaľ však nevieme, kedy sa dočkáme prvého prístroja vybaveného konektorom USB Type-C. Podporu novému štandardu už vyjadrili napríklad spoločnosti Intel, HP a Microsoft.

Zdroj: Fudzilla.com