Domov Novinky O2 prináša 4G/LTE sieť do Košíc

O2 prináša 4G/LTE sieť do Košíc

Zdielať

O2 rozširuje pokrytie vlastnou 4G sieťou na metropolu východu – Košice. Zákazníci O2 tak môžu vo svojich smartfónoch a tabletoch využívať 4G internet, kdekoľvek sa v Košiciach nachádzajú. Operátor tak prináša možnosť sťahovať dáta priemernou rýchlosťou okolo 25 Mbps a odosielať ich priemernou rýchlosťou okolo 15 Mbps.

O2

Na to, aby mohli zákazníci O2 využívať 4G internet, si nemusia nič aktivovať, ani platiť ďalšie poplatky. Jednoducho stačí byť v pokrytí 4G sieťou od O2, mať LTE SIM kartu, k tomu mobilný telefón alebo tablet schopné v 4G sieti pracovať a aktivovaný dátový balík. Overenie, či má zákazník LTE SIM kartu je veľmi jednoduché, stačí poslať bezplatnú SMS na 99222 v tvare 4G. Výmena SIM karty je zdarma, už dnes má viac ako 50% zákazníkov operátora má SIM kartu schopnú pracovať v 4G (USIM).

Zákazníci majú na výber množstvo mobilných zariadení, ktoré sú kompatibilné so 4G. Zákazníkovi následne stačí, keď bude mať aktivovaný akýkoľvek dátový balíček alebo bude mať program, ktorého súčasťou sú aj dáta. O2 postupne umožní všetkým zariadeniam schopným pracovať v 4G režime pripojiť sa do vlastnej O2 4G siete.

Zdroj: TS