Domov Novinky Nvidia ukázala 7 palcový tablet za cenu 199 dolárov

Nvidia ukázala 7 palcový tablet za cenu 199 dolárov

Zdielať

nvidia-logo-32Nvidia oficiálne ukázala Tegra Notetablet poháňaný Androidom, ktorý ako dúfa, otrasie už aj tak preplneným trhom. Nvidia nebude  tablet predávať priamo. Namiesto toho sa bude spoliehať na partnerov ako EVGA, PNY Technologies a ZOTAC,že  zvládnu túto úlohu.

Tablet sa skladá zo 7-palcového IPS s rozlíšením 1280×800 pixelov,  NVIDIA Tegra 4 SoC, ktorá sama sa skladá zo štvorjadrového procesoru Cortex-A15 taktovaného na 1,8 GHz a 72-jadrovej grafickej karty GeForce a 16 GB flash pamäte. Obsahuje taktiež PureAudio reproduktory, 5 MPx zadný fotoaparát, slot pre pamäťové karty microSD, mikro-HDMI port a vstavaný stylus.

2013-09-18-image-3

Nvidia tvrdí, že batéria vnútri Tegra Note vydrží až 10 hodín prehrávania HD videa na jedno nabitie. Bude dodávaný s najnovšou verziou Androidu – 100 percent čisté prostredie. Nvidia sa bude zaoberať OTA aktualizáciami Androidu. 

2013-09-18-image-2

K dispozícii bude od budúceho mesiaca s cenou 199 dolárov (cca 147 Eur). Veľkou otázkou však je, aká  výkonovo dobrá môže byť Tegra 4 v reálnom svete, a to najmä s hrami. Nvidia najnovšie SoC rozhodne nebol vytvorený s veľkou slávou medzi spotrebiteľmi ako Tegra 3 pred ním.

Zdroj: Techspot.com

Zdielať
Predchádzajúci článokSamsung informuje o cenách Galaxy Note 3 a Gear
Nasledujúci článokBlackBerry prepustí 40% zamestnancov
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno