Domov Novinky NVIDIA spustila odpočet pre predstavenie grafiky 1080Ti

NVIDIA spustila odpočet pre predstavenie grafiky 1080Ti

Zdielať

NVIDIA spustila odpočet, ktorý potvrdzuje, že nová GeForce GTX 1080 Ti bude predstavená už za päť dní a to v rannej hodiny prvého marca. Aby to bolo úplne jasné, písmená TI vo vete It’s almost time sú tučným. Je tak zrejmé, že NVIDIA bude chcieť vziať vietor z plachiet spoločnosti AMD, ktorá jednak chce už 2. marca spustiť predaj prvých procesorov Ryzen, ale NVIDIA ide skôr o predstavenie grafických kariet s čipmi Vega, o ktorých sa máme na akcii Capsaicin & Cream dozvedieť viac podrobností.


Odpočet ukazuje na štvrtú hodinu rannú 1. marca. A ak by snáď ešte niekto pochyboval, ako poukazuje server Videocardz, v samotnom HTML kóde možno nájsť informáciu, že sa odpočet týka karty GTX 1080Ti a udalosti GDC 2017. Čo môžeme od GeForce GTX 1080Ti očakávať? Bude to pravdepodobne 16 nm GPU GP102 použité tiež na aktuálny Titan X, ale pravdepodobne osekaný na 3328 alebo iný, nižší počet CUDA jadier. Ďalej sa hovorí o taktoch cca 1,5 až 1,62 GHz a výkone 10,8 TFlops a pamäti GDDR5X s kapacitou 10 GB na 384-bitovej zbernici s priepustnosťou 480 GB/s.

TDP sa bude pohybovať okolo 250W rovnako ako v prípade Titan X. Otázka je, akú NVIDIA nasadí cenu, čo bude aj závisieť na tom, čo si pripraví spoločnosť AMD pod generácií Vega. Práve na GDC má aj AMD odhaliť svoju hernú Vegu s pamäťami HBM2, ktoré sa v jej prípade vôbec prvýkrát dostanú medzi herné karty. Ak môže niekto prekvapiť, potom je to práve AMD, o ktorého herných čipoch Vega toho vieme oveľa menej ako o GTX 1080 Ti. Nebudeme už teda špekulovať a radšej si počkáme na to, čo prinesie budúci týždeň.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno