Domov Novinky NVIDIA predstavila Shield Tablet K1, testujeme ho!

NVIDIA predstavila Shield Tablet K1, testujeme ho!

Zdielať

V posledných rokoch bol zaznamenaný nárast výkonu mobilných zariadení a preto sa čoraz viac začínajú na hry využívať okrem počítačov a herných konzol aj smartfóny či tablety, aj keď úroveň hier nie je až taká vysoká. Preto sa spoločnosť NVIDIA pred dvomi rokmi rozhodla predstaviť prenosnú hernú konzolu Shield Portable, minulý rok predstavila Shield Tablet a tento rok spustila predaj vynoveného tabletu pod názvom Shield Tablet K1. Do predaja sa dostáva od dnes a my ho v redakcii ako jediní na Slovensku exkluzívne testujeme!

Shield Tablet K1 01

Medzi špecifikácie tohto tabletu patrí 8“ IPS LCD displej s Full HD rozlíšením (1920×1200) a obnovovacou frekvenciou dobrou pre hry, procesor NVIDIA Tegra K1, 2 GB operačnej pamäte, 16 GB úložného priestoru, ktorý je možné rozšíriť microSD kartou s kapacitou až 128 GB, dva 5 MPx fotoaparáty (jeden vpredu a jeden vzadu) a batériu, pri ktorej NVIDIA zaručuje výdrž 10 hodín pozerania HD videa. Tento tablet ponúka aj reproduktory umiestnené vpredu.

Shield Tablet K1 03

To síce môže znieť veľmi podobne ako predchádzajúca generácia tohto tabletu, avšak NVIDIA pridala niekoľko nových funkcii a príslušenstiev. Jednou z ponúkaných služieb je GeForce Now, ktorá umožňuje streamovanie 50 najobľúbenejších hier, je ale možné zakúpiť si aj ďalšie. Medzi ďalšie výhody patrí možnosť streamovania na známej stránke Twitch.tv, dokonca aj s videom z predného fotoaparátu, streamovanie hier z PC do tabletu, prípadne zapojenie tabletu do televízie cez miniHDMI kábel, čím vznikne z tohto tabletu herná konzola podporujúca aj 4K rozlíšenie.

Shield Tablet K1 04

V prípade, ak používateľ vlastní Shield Android TV, má možnosť začať hrať na tejto konzole a v hraní pokračovať na tablete. Prihlasovanie do účtu Shield TV je možné pod tým istým e-mailom a teda sú medzi týmito dvomi zariadeniami zdieľané aj zakúpené hry. GeForce Now ale vyžaduje predplatné a to 9,99 eur mesačne, pričom prvé tri mesiace sú zadarmo pri zakúpení ktoréhokoľvek z týchto dvoch zariadení.

Shield Tablet K1 06

Oproti predchádzajúcej generácii bol vylepšený aj ovládač Shield Controller, ktorý je taký istý ako pri Shield Android TV a teda ponúka konektor pre slúchadlá a pripája sa cez Wi-Fi, čím znižuje odozvu. Čo sa týka hier, mnoho nových hier bude upravených pre Android, prípadne presne pre Tablet K1 či Android TV a budú dostupné na Google Play do konca roka.

Shield Tablet K1 02

NVIDIA sa takisto chváli aj výkonom tohto tabletu v benchmarkoch, keďže prekonáva iPad Mini 4 aj Samsung Galaxy Tab S2, teda drahšie tablety podobnej veľkosti a celkovo tento tablet nazýva benchmarkom pre perfektný herný tablet, pretože sa prakticky jedná o prenosnejšiu verziu Shield Android TV. Čo sa týka softvéru, jedná sa o Android Lollipop vo verzii 5.1.1, avšak OTA aktualizácia na Marshmallow by mala prísť do Vianoc.

Shield Tablet K1 05

Cena Tabletu K1 v jedinej 16 GB Wi-Fi konfigurácii je 199 eur, Smart Cover, teda puzdro zo stojanom sa predáva za 39 eur a Shield Controller stojí 59 eur. Tieto tri produkty by mali byť dostupné už dnes, neskôr by mal byť dostupný aj stylus.


Zdroj: NVIDIA