Domov Novinky NVIDIA najhodnotnejšou spoločnosťou sveta

NVIDIA najhodnotnejšou spoločnosťou sveta

Zdielať

Spoločnosť sa v utorok stala najhodnotnejšou spoločnosťou na svete.

Akcie amerického výrobcu čipov stúpli o 3,6% na celkovú trhovú hodnotu 3,34 mld. dolárov, čím predbehli Microsoft a Apple. Výrobca zvýšil cenu svojich akcií v roku 2024 zatiaľ o 170%, čo je obrovský nárast, ktorý nasledoval po pozitívnej správe za prvý štvrťrok tohto roka. Od konca roka 2022 sa hodnota akcií znásobila deväťnásobne, čo je nárast, ktorý sa zhoduje s prudkým nárastom popularity generatívnej umelej inteligencie.

NVIDIA má približne 80% trhu s čipmi AI, ktoré sa používajú v dátových centrách, a to je kľúčový biznis pre OpenAI, Microsoft, Alphabet, Amazon, Meta a ďalšie, komentuje CNBC. Štvrťročná správa odhalila, že tržby v oblasti dátových centier spoločnosti vzrástli oproti predchádzajúcemu roku o 427% a predstavujú približne 86% celkových tržieb.

Firma je často synonymom grafických kariet a čipov pre hráčov, na ktorých hrajú najnovšie herné tituly. Výrobca sa pokúšal predávať čipy na ťažbu kryptomien a predplatné na cloudové hry, ale nakoniec našiel svoju novú cestu vo svete umelej inteligencie. Forbes nedávno uviedol, že spoluzakladateľ a generálny riaditeľ Jensen Huang je v súčasnosti 11. najbohatším človekom na svete s čistým majetkom 117 miliárd dolárov.

Zdroj