Domov Novinky Nové MacBooky by sme mali spoznať už o týždeň

Nové MacBooky by sme mali spoznať už o týždeň

Zdielať

Apple po mesiacoch fám o počítačoch Mac oznámila udalosť 18. októbra.

Podľa pozvánok, ktoré spoločnosť rozoslala, sa jej ďalšie hardvérové podujatie uskutoční 18. októbra. Všeobecne sa očakáva, že spoločnosť využije svoje druhé jesenné podujatie na predstavenie dvojice nových MacBookov, prepracovaného Mac Mini vyššej triedy a možno aj dvojice slúchadiel AirPods tretej generácie. Vo videu s pozvánkou je uvedené jediné slovo: Unleashed. Ako vidno nižšie v tweete marketingového riaditeľa spoločnosti Apple Grega Joswiaka, objavuje sa v bodkovanom písme, ktoré by mohlo naznačovať pripravovanú technológiu mini LED. Udalosť sa bude naživo vysielať na stránke Apple o 19:00h nášho (stredoeurópskeho) času.

Už niekoľko mesiacov sa objavujú správy, že Apple je na pokraji vydania nových 14″ a 16″ modelov MacBookov Pro. Nové MacBooky by boli posledným krokom v prechode Apple od čipov Intel, ktoré nahradí procesorom ARM s názvom M1X, ktorý si Apple sám navrhne. Nový čip by mohol zvýšiť výkon v porovnaní s čipom M1, ktorý mal premiéru minulý rok, keďže podľa Marka Gurmana z agentúry Bloomberg má M1X desať jadier CPU v porovnaní s ôsmimi jadrami M1 a grafické procesory so 16 alebo 32 jadrami v porovnaní so siedmimi alebo ôsmimi jadrami v počítačoch vybavených M1. Medzi ďalšie očakávané vlastnosti patrí návrat obľúbených funkcií MacBookov, ako je magnetické nabíjanie MagSafe, port HDMI a slot na kartu SD.

Znevažovaný dotykový panel OLED by mohol byť odstránený. Gurman nedávno poznamenal, že zásoby existujúcich MacBookov Pro spoločnosti sa zrejme míňajú. Povráva sa, že rovnaký procesor M1X bude mať aj prepracovaný Mac Mini vyššej triedy. Nový stroj bude mať údajne viac portov ako minuloročný model M1 a to dva porty Thunderbolt/USB-C a dva porty USB 3.0. Vďaka týmto zmenám by mal byť nový Mac Mini oveľa vhodnejší pre výkonných používateľov. Nakoniec Apple možno oznámi dvojicu prepracovaných slúchadiel AirPods, ktoré predstavujú tretiu generáciu pôvodných pravých bezdrôtových slúchadiel spoločnosti. Očakáva sa, že AirPods budú mať podobný dizajn ako AirPods Pro, s kratšími nožičkami a prepracovaným nabíjacím puzdrom.

Zdroj

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno