Domov Novinky Nová verzia Windows 10 nanucuje vstavané aplikácie

Nová verzia Windows 10 nanucuje vstavané aplikácie

Zdielať

Už od vydania Windows 10 sa Microsoft snaží pridávať nové funkcie a vylepšovať existujúce, ale nie vždy sa rebríček priorít tejto spoločnosti zhoduje s tým, ktorý majú zákazníci. Medzi tieto veci, ktoré väčšina používateľov považuje za zbytočné, priam až nechcené, patrí hlavne propagácia produktov Microsoftu. Týchto nežiadúcich funkcii ale aj napriek odporu komunity pribúda.

Windows 10 Plocha

V uniknutom builde tohto operačného systému (build 10568) bol totiž pridaný nový systémový dialóg, ktorý sa zobrazí v prípade, že sa snažíte zmeniť predvolenú aplikáciu, či ide o prehrávač videí alebo hudby, fotogalériu alebo prehliadač. V tomto dialógu sa píše: „Predtým než zmeníte predvolenú aplikáciu, zistite, čo môžete robiť v aplikácii vytvorenej iba pre Windows 10.“ Nasleduje vymenovanie zopár funkcii, ktoré dokáže daná vstavaná aplikácia od Microsoftu a pod nimi sa nachádza väčšie tlačidlo „Nemeniť a skúsiť teraz“ a menší nápis „Zmeniť aj tak“.

Táto funkcia ale nie je jediná. V tejto verzii Windows 10 sa totiž v ponuke Štart zobrazujú „odporúčané“ aplikácie vo Windows Store. Je ich síce možné vypnúť pomocou kliknutia pravým tlačidlom myši a výberom možnosti „Nezobrazovať tento návrh“, prípadne „Vypnúť všetky návrhy“, ale aj napriek tomu je na vypnutie týchto odporúčaní potrebné vykonať prácu navyše.

Zdroj: The Verge