Domov Novinky Nokia predstavila tablet. Čo všetko ponúka?

Nokia predstavila tablet. Čo všetko ponúka?

Zdielať

Ako možno charakterizovať novo predstavený tablet od Nokie? Všetko, čo by ste očakávali od telefónu Nokia, ale v podobe tabletu.

Prečo predstaviť sériu tabletov práve teraz? Nuž, vzhľadom na súčasnú situáciu tabletov vlani prvýkrát od roku 2014 vzrástli. A práve táto nová situácia formovala akčný plán pre tablet Nokia T20. Musí mať dlhú výdrž batérie a rýchle nabíjanie, aby zvládol celodennú prácu/štúdium z domu, musí zvládnuť videohovory, musí ponúknuť Kids Space a rodičovskú kontrolu pre najmenších a (v neposlednom rade) musí byť bezpečný a mať dlhú životnosť. K prvému bodu: tablet poháňa batéria s kapacitou 8200 mAh, ktorá je v danej cenovej kategórii najväčšia. Podľa oficiálnych čísel by mal T20 vydržať približne 15 hodín používania. To znamená, že zvládne celý pracovný/školský deň a ešte mu zostane šťava na hranie. Ak celý deň realizujete rozhovory: tablet vydrží približne 7 hodín nepretržitého chatovania. Na zábavu cez víkend zvládne 10 hodín filmov. Nabíjanie prebieha cez USB-C s 15W adaptérom. Upozorňujeme, že v maloobchodnom balení sa bude dodávať len 10W nabíjačka. Aký paradox.

Tablet beží na systéme Android 11, na čipsete Unisoc Tiger T610 (12 nm) s dvoma jadrami Cortex-A75 na frekvencii 1,8 GHz a šiestimi jadrami A55 tiež na frekvencii 1,8 GHz. Nie je to síce žiadna beštia, ale čipset je energeticky úsporný, a na to sme sa tu zamerali. Môžete si ho zaobstarať s 3GB alebo 4GB RAM a 3 GB alebo 64GB úložiskom, plus ľubovoľne veľkou pamäťou v podobe karty microSD. T20 nesie rovnaký prísľub podpory ako Nokia radu G. To znamená 2 roky aktualizácií operačného systému a 3 roky mesačných bezpečnostných záplat. Oproti Apple je to síce veľmi krátka podpora, ale svet Androidu je, žiaľ, v tomto oveľa horší (najmä čo sa týka aktualizácií). Tablet je súčasťou odporúčaného systému Android Enterprise a spoločnosť HMD ním rozširuje svoj biznis pri predaji firmám o nástroje na nasadenie flotily tabletov, ich vzdialenú správu a bezpečné dátové pripojenie aj v roamingu vo viac ako 180 krajinách.

Tablet je vybavený stereo reproduktormi, dvoma mikrofónmi a 3,5 mm konektorom na slúchadlá. Na prednej strane je 5 MPx fotoaparát na videohovory a na zadnej strane 8 MPx fotoaparát. Predná kamera bola optimalizovaná na videohovory a dokáže odomykať tvárou. Spoločnosť HMD Global pripravila niekoľko kusov príslušenstva navrhnutých s ohľadom na tablet. Prvými dvoma sú odolné puzdro a odolné puzdro s flipovým krytom a zabudovaným stojanom. Vďaka nim bude tablet v bezpečí, keď sa bude na cestách alebo v rukách mladých ľudí potĺkať. Druhé z nich možno tiež rýchlo nastaviť na videohovor alebo sledovanie filmu. K dispozícii sú aj slúchadlá Nokia Micro Earbuds Pro, ktoré sú navrhnuté tak, aby rovnako dobre padli do veľkých aj malých uší, s potlačením hluku počas hovoru. K dispozícii sú dve verzie tabletu T20: iba Wi-Fi a 4G. Záleží na tom, či chcete tablet na používanie doma, alebo niečo, čo potrebuje na prácu na cestách. K dispozícii je aj podpora Wi-Fi 5 (ac) a Bluetooth 5.0. Cena Nokie T20 (Wi-Fi) sa začína na 200 eurách za model s kapacitou 3/32GB, cena modelu 4G LTE sa začína na 240 eurách.

Zdroj

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno