Domov Novinky Nokia je späť, chystá opäť smartfón!

Nokia je späť, chystá opäť smartfón!

Zdielať

Je to už vyše roka čo Microsoft odkúpil mobilnú divíziu Nokie, vďaka čomu mohol tento gigant takmer okamžite vyvíjať vlastné smartfóny s operačným systémom Windows. Týmto krokom sa zároveň Nokia zaviazala, že do roku 2016 nevydá žiadny smartfón od svojou značkou.

New-Nokia-Smartphone-Lumia-920

Hoci pred niekoľkými mesiacmi samotní predstavitelia spoločnosti hovorili o tom, že už nemajú v pláne pokračovať vo vývoji smartfónov, dnes to už neplatí. Samotný šéf Nokie to potvrdil so slovami: „Budeme hľadať vhodného partnera”. Nie je to ale jediný počin tejto legendárnej fínskej značky, veď pred niekoľkými mesiacmi vydala pod svojou značkou tablet Nokia N1, o výrobu ktorého sa postarala spoločnosť Foxconn.

Môže za to práve fakt, že Nokia po predaní mobilnej divízie už nemá dostatok ľudí a ani výrobných kapacít, aby zvládla výrobu na vlastnú päsť. Práve takýmto spôsobom bude vyrábaný aj nový smartfón, ktorému Nokia ale dodá koncept, patenty či know-how, potrebné pre úspešný produkt. Návrat by mohol byť celkom zaujímavý, veď značka Nokia je aj dnes synonymom kvalitných mobilných telefónov.

Takmer každý si hneď spomenie napríklad na legendárne klasické Nokie 3310, o ktorých sa dodnes po internete šíria rôzne legendy o jej nezničiteľnosti. Táto éra je ale už dávno minulosťou, práve preto im to automaticky nezaručuje úspech. Zaujať preto budú musieť či už svojimi komponentami, alebo cenou. Ako čerešnička na torte bude operačný systém, ktorý bude pravdepodobne Android so zaujímavým Z Launcherom.

Zdroj: Reuters