Domov Novinky Nintento vydá prvú hru pre smartfóny

Nintento vydá prvú hru pre smartfóny

Zdielať

Nintendo má za sebou širokú škálu hier, ako Super Mario, Metroid, či Zelda, ak by ste hľadali podobný názov pre novú hru, budete zrejme trochu sklamaní, či skôr prekvapení, nová hra ponesie názov Miitomo. Každý hráč v tejto free-to-play hre si vytvorí charakter (Mii-ho), ktorého si môže upraviť podľa svojich predstáv a následne komunikovať s ostatnými hráčmi naokolo.

miitomo

Hra bude zdarma, platené budú výhody formou in-app platieb. Nintento zatiaľ o hre neprezradilo bližšie informácie a ani žiadne špekulácie zatiaľ neboli zverejnené, okrem pár obrázkov. Hra bola pôvodne plánovaná ešte na konci tohto roka, no nakoľko sa Nintendo nezastavilo ani celé prázdniny tak sa tento projekt odročil a mal by sa k hráčom dostaviť už v prvom štvrťroku budúceho roka, konkrétne v Marci a aj to v prípade, že sa hra kompletne odladí.

Spoločnosť ďalej do roku 2017 plánuje vydať ešte okrem tohto titulu aj štyri ďalšie, ktoré ale nebudú postavené na free-to-play báze.  Hlavnou prioritou pre štyri nové, zatiaľ neznáme tituly bude využitie viac jadier procesorov a kompatibilita medzi PC, Android a iOS platformou.

Zdroj: Neowin