Domov Novinky Nikon predstavil prémiové kompaktné fotoaparáty DL

Nikon predstavil prémiové kompaktné fotoaparáty DL

Zdielať

Nikon zamiešal karty na trhu s prémiovými kompaktnými fotoaparátmi. Prichádza s novým radom produktov. Profesionáli aj amatéri sa môžu tešiť na fenomenálne jednoduché riešenie, s ktorým budú môcť robiť perfektné fotografie 24 hodín denne a 7 dní v týždni. Vďaka legendárnej optike NIKKOR a výkonnej technológii Nikon prémiové kompaktné fotoaparáty Nikon DL poskytujú neuveriteľnú kvalitu snímok na každú príležitosť.

Nikon DL24-85

Celkom nový rad tvoria tri modely fotoaparátov: Nikon DL24-85 f/1.8-2.8, Nikon DL18-50 f/1.8-2.8 a Nikon DL24-500 f/2.8-5.6. Všetky fotoaparáty majú nevymeniteľný objektív NIKKOR so zoomom s vysokovýkonnou optikou, ktorá sa vyrovná optike v objektívoch pre digitálne jednooké zrkadlovky Nikon, a rýchly 1-palcový snímač formátu CX. Bez ohľadu na to, ktorý fotoaparát Nikon DL fotograf použije, môže zachytávať 20,8-megapixelové statické snímky vo formáte JPEG alebo NEF (RAW) a videosekvencie s rozlíšením 4K/UHD frekvenciou 30p/25p.

Každý prémiový kompaktný fotoaparát Nikon DL tiež využíva uznávaný vylepšený systém hybridného automatického zaostrovania od spoločnosti Nikon na bleskovo rýchle zameranie objektu. Procesor EXPEED 6A až so štyrmi procesorovými jednotkami je systém stojaci za ohromujúcimi frekvenciami snímania jednotlivých fotoaparátov: až po ohromujúcich 60 snímok za sekundu so zaostrením pevne nastaveným pri prvej snímke alebo až po 20 snímok za sekundu s kontinuálnym automatickým zaostrovaním. Systém optickej stabilizácie obrazu s dvojitou detekciou (VR) od spoločnosti Nikon poskytuje zlepšenú detekciu a korekciu chvenia a všetky fotoaparáty majú krátky čas spustenia a reakcie.

Nikon DL18-50

Okrem toho má každý fotoaparát sánky ISO 518, do ktorých možno zasunúť rôzne príslušenstvo vrátane spoľahlivých bleskov Nikon pre digitálne jednooké zrkadlovky. Špecializované príslušenstvo pre fotoaparáty Nikon DL zahŕňa voliteľný výklopný elektronický hľadáčik so snímačom pohľadu do hľadáčika DF-E1, ktorý ponúka jasnú viditeľnosť a zobrazenie informácií s vysokým kontrastom. Používatelia digitálnych jednookých zrkadloviek Nikon tiež ocenia známe ovládacie tlačidlá, voliče a ponuky. A tubus objektívu každého fotoaparátu je ozdobený typickým zlatým prstencom NIKKOR.

Fotoaparát Nikon Nikon DL24-85 f/1.8-2.8 – už žiadna ľútosť pre fotografov, ktorí sú neustále pripravení snímať
Svetelný objektív NIKKOR so zoomom 24–85 mm f/1,8–2,8 poskytuje vynikajúcu flexibilitu a režim Supermakro zaznamenáva makrosnímky s bohatými detailmi. Tento fotoaparát má aj výklopný dotykový displej OLED s 1 037 000 bodmi a vyklápací blesk. Na tubuse objektívu sa nachádza prispôsobiteľný ovládací krúžok a krúžok zoomu. Fotoaparát je k dispozícii v striebornej alebo čiernej farbe.

Fotoaparát Nikon DL18-50 f/1.8-2.8 – prenosný spôsob, ako dosiahnuť veľké perspektívy
S pozoruhodnou svetelnosťou f/1,8 pri ohniskovej vzdialenosti 18 mm sa tento fotoaparát Nikon DL pýši najsvetelnejším ultraširokouhlým objektívom, ktorý spoločnosť Nikon kedy vyrobila. Objektív má uznávanú antireflexnú vrstvu Nano Crystal Coat od spoločnosti Nikon na dosahovanie vyššej ostrosti snímok. Fotoaparát má výklopný dotykový displej OLED s 1 037 000 bodmi a korekciu perspektívy vo fotoaparáte. Je k dispozícii v klasickej čiernej farbe.

Nikon DL24-500

Fotoaparát Nikon DL24-500 f/2.8-5.6 – obrovský dosah a kvalita snímok, vďaka ktorej za to skutočne stojí
Vďaka ultravysokovýkonnému objektívu NIKKOR s 21-násobným zoomom a režimu stabilizácie obrazu SPORT je tento fotoaparát Nikon DL dokonalý pre fotografov, ktorí sú neustále pripravení snímať a ktorí majú oko pre pohyb. Tento fotoaparát má aj vstavaný elektronický hľadáčik OLED s 2 359 000 bodmi a výklopný a otočný dotykový displej OLED s vysokým rozlíšením. Je k dispozícii v klasickej čiernej farbe.

Každý fotoaparát v novom rade fotoaparátov Nikon DL je tiež úplne kompatibilný s aplikáciou SnapBridge. Pomocou nízkoenergetickej technológie Bluetooth®* aplikácia SnapBridge udržiava trvalé nízkoenergetické pripojenie medzi fotoaparátom a smartfónom alebo tabletom. Fotografi môžu synchronizovať fotografie so svojím inteligentným zariadením počas snímania a zdieľať snímky s kvalitou Nikon v jedinom okamihu. Môžu tiež používať aplikáciu SnapBridge na ovládanie hlavných funkcií fotoaparátu prostredníctvom inteligentného zariadenia, udržať správny čas vo fotoaparáte, aktualizovať ho a omnoho viac.