Domov Novinky Niektoré nové aplikácie nie sú úplne komatibilné so starším Androidom

Niektoré nové aplikácie nie sú úplne komatibilné so starším Androidom

Zdielať

Ako ste si už mohli v niektorých prípadoch všimnúť, vývojári začali po softvérovej stránke s razantným vytláčaním starých verzií systému Android z obehu. Samozrejme, z hľadiska biznisu je toto konanie logickým krokom, ale mnohých používateľov, ktorí využívajú staršie verzie systému to zrejme nepoteší.

Android_Lollipop

Problém sa týka aj verzie Android 4.2.2, ktorá sama o sebe nie je ešte tak veľmi zastaraná. Najväčším gólom do brány nie ani samotná nekompatibilita aplikácií, ale ich jednotlivých vnútorných súčastí, čo sa týka najmä herného poľa. Jednoducho povedané, aj keď sa používateľovi novú hru či aplikáciu určenú pre Android 5.1 Lollipop podarí nainštalovať, niektoré funkcie v aplikácii nebudú funkčné, alebo nemusia pracovať správne.

Týka sa to najmä doplnkových aplikácií ako taskbar a herných kúskov. Nedostatku sa je možné vyhnúť jedine preinštalovaným na neoficiálnu novšiu verziu Android, pomocou CyanogenMod. No na internete budete oficiálne informácie hľadať márne, tento jav je zatiaľ konštatovaný iba týmto článkom, teda naším zistením.

Zdroj: Google