Domov Novinky Netflix začal obmedzovať zdieľanie účtov

Netflix začal obmedzovať zdieľanie účtov

Zdielať

Netflix odhalil dátum, kedy bude zakázané zdieľanie hesiel.

Streamovací gigant uviedol, že sprísňovanie jeho pravidiel sa začne v USA a ďalších krajinách v priebehu aktuálneho štvrťroka, čo znamená, že do júla. Spoločnosť oznámila, že v najbližšom čase bude zavedený jej zásah proti zdieľaniu hesiel. To znamená, že bude zavedené v období od apríla do júna, takže zdieľanie hesiel bude zakázané do júla. Podľa súčasných pravidiel majú predplatitelia zákaz zdieľať svoje heslá s osobami mimo domácnosti. To však používateľom nezabránilo v tom, aby poskytli údaje o svojom účte priateľom a rodine, aby mohli ušetriť peniaze.

Vo vyhlásení, ktoré spoločnosť zverejnila, sa uvádza: „S každým zavedením sa učíme viac a najnovšie poznatky sme zapracovali, čo podľa nás povedie k ešte lepším výsledkom. Aby sme tieto zmeny mohli zaviesť, posunuli sme termín rozsiahleho spustenia z konca prvého na druhý štvrťrok. Široké zavedenie [obmedzenia zdieľania hesiel] vrátane USA plánujeme v 2. štvrťroku. S posledným spustením plateného zdieľania sme spokojní, a hoci sme mohli plošné spustenie uskutočniť v 1. štvrťroku [prvé tri mesiace roka 2023], našli sme možnosti, ako zlepšiť skúsenosti členov.“

Spoločnosť Netflix prvýkrát potvrdila plány na „monetizáciu“ plateného zdieľania účtu na celom svete v liste akcionárom v októbri 2022. Predplatiteľská služba zaviedla poplatky za zdieľanie hesiel v Kanade, na Novom Zélande, v Portugalsku a Španielsku minulý mesiac.

Zdroj