Domov Novinky Návod, ako ovládať virtuálnu asistentku zo systému

Návod, ako ovládať virtuálnu asistentku zo systému

Zdielať

K veľkým lákadlám operačného systému, ktorý sa využíva v dnešných počítačoch a konkrétnej značky mobilu patrí aj špeciálna aplikácia, ktorá si podmanila svet používateľov. Je to virtuálna asistentka, ktorá sa postará o splnenie vašich prianí a bude „načúvať“ každému vášmu slovu.

Čo je Cortana?

Je to šikovná vec od spoločnosti Microsoft, ktorá je súčasťou už známeho komunikačného nástroja Skype. Premieňa ho tak z pôvodného komunikačného nástroja na plnohodnotného osobného asistenta. V niektorých prípadoch by sa dokonca dala nazvať umelou inteligenciou, ktorá svojmu používateľovi môže vyhľadať dovolenku, objednať pizzu a nájsť vhodný film v kine.

Dostupná je aj v mobilnej verzii

Presne tak, aj v dnešných mobilných telefónoch si môžete tento šikovný nástroj na používanie nájsť. Pre nezasvätených to však môže byť trošku komplikovanejšie. Z všeobecného pohľadu to znie celkom jednoducho, no na to, aby ste mohli využívať Cortanu, musíte byť viac technicky zdatní. Samozrejme, že k tomu nepotrebujete vysokú školu ani titul, ale menšie znalosti v tomto smere by vám mohli pomôcť. Prinajmenšom vám postačí odborný návod na internete.

Vyžaduje si používateľovu obsluhu

Cortana by mala byť schopná analyzovať konverzáciu, ktorá prebieha priamo pri používateľovi v Skype, samozrejme len vtedy, ak si ju plnohodnotne aktivuje. Niektoré návody nemusia byť v rodnej reči, preto sa používateľovi určite môže zísť vzdelávanie sa v jazykovej škole, ktorému venujete dostatočnú prípravu a pozornosť. Koniec koncov takéto vzdelanie využijete aj vo všetkých ostatných sférach svojho života, pretože ovládanie cudzích jazykov je dnes nutnou výbavou nejedného človeka. Plnohodnotne využívaná Cortana by mala byť univerzálnym miestom, ktoré spája ľudí.