Domov Novinky Microsoft zrušil a potom opäť aj obnovil predaj Windows 7

Microsoft zrušil a potom opäť aj obnovil predaj Windows 7

Zdielať

Windows 7Microsoft počas posledných dní spravil menšie fopá. Najprv zrušil predaj operačného systému Windows 7 a hneď potom ju opäť obnovil. Dnes pre zmenu mal Windows 7 “odísť” do dôchodku tak ako to má spoločnosť Microsoft v tradícii, ale nestalo sa tak.

Microsoft totiž obvykle zvyčajne jeden rok po príchode nového operačného systému zrušiť predaj Retail verzie, ktorú si môže každý zakúpiť samostatne. Počas ďalšieho roku sa ruší OEM verzia, ktorá je predinštalovaná na predávaných počítačoch. Počas posledných dní sa mal zrušiť predaj práve OEM verzie Windows 7. Tu sa však Microsoft hneď opravil a predaj obnovil a v tabuľke zo stĺpčekom koniec predaja napísali, že sa o jeho osude ešte rozhodne. Taktiež je v tabuľku zobrazený koniec predaja Windows 8, ktorý je naplánovaný na budúci rok, po tom ako prejde rok od predstavenia Windows 8.1.

tabulka Windows

Pokiaľ sa pozrieme na predaje operačných systémov Microsoftu s minulým mesiacom zistíme, že systém Windows 7 zaznamenal viac predajných kópii než Windows 8/8.1. Čo tomu mohlo dopomôcť je aj rozhodnutie neukončiť predaj Windows 7. Dá sa predpokladať, že predajcovia majú v sklade také zásoby, že si to ani zákazníci ani nevšimnú. Zaujímave je aj to, že predajca Amazon ešte stále predáva operačné systémy ako Windows Vista a XP.

Zdroj: Hexus

Zdielať
Predchádzajúci článokGiganti z oblasti technológii žiadajú zmenu právomoci NSA
Nasledujúci článokKlik TV prináša USB kľúč pre televízory
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno