Domov Novinky Microsoft predstavil Surface Pro 4 a Surface Book

Microsoft predstavil Surface Pro 4 a Surface Book

Zdielať

Microsoft na konferencii okrem smartfónov Lumia predstavil aj dva produkty s operačným systémom Windows 10 Pro: Surface Pro 4 a Surface Book. Surface Pro 4 si zachováva tú istú veľkosť ako jeho predchodca Surface Pro 3, ale vďaka zmenšeniu rámiku okolo displeja sa jeho veľkosť zväčšila z 12“ na 12,3“.

Microsoft Surface Pro 4

Tento displej má rozlíšenie 2736×1824 pixelov (267 ppi) a je chránený veľmi tenkou vrstvou ochranného skla Gorilla Glass 4 s hrúbkou iba 0,4 mm. S vylepšeným tabletom prichádza aj stylus Surface Pen, ktorý má oproti predchádzajúcej generácii štyrikrát väčšiu citlivosť stlačenia (z 256° na 1024°) a má aj možnosť vymeniteľných hrotov. Tie podľa spoločnosti pripomínajú pero, ceruzku alebo čokoľvek medzi týmito dvoma.

Takisto je ním možné aj gumovať. Tento stylus sa magneticky pripája k boku tabletu a počas uskladnenia je možné pomocou tlačidla na styluse spustiť akúkoľvek aplikáciu. Po výkonnostnej stránke je podľa Microsoftu tento tablet zhruba o 30% rýchlejší oproti predchádzajúcemu modelu, ale napriek tomu je tenší, s hrúbkou 8,4 mm. Microsoft predstavil aj novú dokovaciu stanicu pre tento tablet, ktorá obsahuje vysokorýchlostné pripojenie USB 3.0, výstup pre DisplayPort v 4K rozlíšení a vstup pre Ethernet kábel.

Microsoft-Surface-Pro-4

Tablet Surface Pro 4 sa dá v USA predobjednať už dnes a oficiálny predaj tam začne 26. októbra. Jeho cena začína na 899 dolároch pri základnej konfigurácii (Intel Core m3 s grafikou Intel HD 515, 4 GB RAM a 128 GB SSD disk) a za najlepšiu výbavu (Intel Core i7 s grafikou Intel Iris, 16 GB RAM a 1 TB SSD disk) zaplatíte až 2699 dolárov. Na Slovensku by sme mali očakávať podobné ceny v eurách.

Druhým predstaveným produktom bol prvý notebook od Microsoftu s názvom Surface Book. Tento notebook má obrazovku veľkosti 13,5“ s rozlíšením 3000×2000 pixelov. Medzi ďalšie špecifikácie patrí procesor Intel Core i5 (alebo i7), čítačka SD kariet, zadný fotoaparát s rozlíšením 8 MPx, predný s rozlíšením 5 MPx a dvojitý mikrofón. Surface Book by mal na jedno nabitie vydržať až 12 hodín používania.

Microsoft Surface Book

Spoločnosť tento produkt pôvodne prezentovala ako notebook, ale na koniec si nechali jedno prekvapenie: Displej je možné od klávesnice odpojiť a používať ako tablet. Po zapojení naspäť získa displej prístup aj ku komponentom v základni ako sú USB porty alebo grafická karta. K tomuto notebooku bude tiež pribalený stylus Surface Pen.

Microsoft Surface Book sa dá v USA predobjednať už dnes a predaj začne 26. októbra – teda v ten istý deň, ako Surface Pro 4. Základná verzia tohto notebooku (Intel Core i5, 8 GB RAM a 128 GB SSD) bude stáť 1499 dolárov, zatiaľ čo najvyššia (Intel Core i7, 16 GB RAM a 512 GB SSD disk) sa vyšplhá na 2699 dolárov. Slovenské ceny by sa od týchto veľmi líšiť nemali.

Zdroj: Microsoft