Domov Novinky Microsoft predstavil inteligentný náramok Band

Microsoft predstavil inteligentný náramok Band

Zdielať

Microsoft Band_1Biznis s náramkami rastie a nezaspali ani v Redmonde. V súlade s predchádzajúcimi špekuláciami sa nejedná o hodinky, ale o fitness náramok, ktorý Microsoft pomenoval jednoducho Band. Spolu s ním prichádza aj nová otvorená cloudové zdravotná platforma Health, ktorá zjednocuje dáta z rôznych zdravotných a fitness zariadení na jednom bezpečnom mieste.

Microsoft údajne pracoval na svojom náramku 3 roky, vo výsledku sa jedná o čierny opasok s obdĺžnikovým 1,4palcovým displejom o rozlíšení 310×102 pixelov, pričom displej má byť orientovaný na spodnú stranu zápästia. Náramok nie je vodotesný, odolá len striekajúcej vode.

Microsoft Band_2

Band obsahuje desiatku senzorov.Možno nastavovať denné ciele a následne sledovať, koľko metrov ste ubehli, akú máte tepovú frekvenciu, prípadne aká je aktuálna hodnota UV žiareniu. Okrem toho je náramok schopný na základe galvanického meranie odozvy kože identifikovať stresové situácie. Náramok vie tiež notifikovať o prichádzajúcich a zmeškaných udalostiach, priamo na displeji tak môžete čítať správy SMS, statusy zo sociálnych sietí, emaily, pripomienky z kalendára alebo informácie o počasí a akciách.

https://www.youtube.com/watch?v=caW11oY1HYI

V prípade spárovanie s Windows Phone telefónom možno udeľovať hlasové pokyny pomocou personálnej asistentky Cortana. K dispozícii sú (a asi budú pribúdať) ďalšie aplikácie, do náramku Band možno napríklad nahrať zákaznícka karta Starbucks a nakupovať priamo skrze neho kávu. Nastavenie náramku prebieha cez aplikácie pre platformy Windows Phone, Android a iOS.

V nich možno vyberať, aké dlaždice budú na náramku zobrazené a v akom poradí, možno tiež nastaviť jedno zo 132 farebných pozadí dlaždíc a písma v ďalších čiastkových ponukách. Sprievodné aplikácie sú už teraz k dispozícii v obchodoch aplikácií pre všetky tri platformy. V náramku Band je integrovaná batéria, ktorá má zabezpečiť dvojdňovú výdrž. Tu je jeho veľká výhoda, ktorou je kompatibilita naprieč všetkými platformami.

Microsoft Band_3

Vďaka zjednotenie dát z rôznych služieb je možné vytvárať jeden kombinovaný dátový súbor, v ktorom uvidíte všetky údaje o vašom zdraví a fyzickej aktivite. Intelligence Engine sa vám potom na základe týchto dát pokúsi lepšie rozvrhnúť športové aktivity, prípadne podľa kalendára zistiť, aký mali vaše posledné pracovné schôdzky vplyv na kvalitu spánku.

Microsoft Band_4

Cena Microsoft Band je stanovená na zaujímavých 199 dolárov a jeho predaj štartuje už zajtra v americkom Microsoft Store.

Zdroj: Microsoft, WPcentral