Domov Novinky Microsoft plánuje vytlačiť ChromeBooky z trhu

Microsoft plánuje vytlačiť ChromeBooky z trhu

Zdielať

Podľa taiwanských analytikov Microsoft pozorne sleduje popularitu ChromeBookov. Podľa nich plánuje Google predstaviť v roku 2015 niekoľko týchto zariadení. Microsoft ale nechce zaostávať a preto vydá dva cenovo dostupné notebooky, zamerané na vzdelávanie pre školy ale aj spotrebiteľov.

acer windows 10 netbook

Malo by ísť o 11,6“ notebooky v cene medzi 149 až 179 dolárov s plánovaným dátumom vydania v druhej polovici tohto roka. Oba notebooky majú základ v procesore Intel Bay Trail-T a zatiaľ čo prvý bude mať odhadovanú cenu 179 dolárov, bude určený pre školy cez vzdelávacie programy. Druhý model za 149 dolárov bude určený pre spotrebiteľský trh pod rôznymi značkami (napr. Acer)

DigiTimes sa ďalej domnieva, že konkurenčné ChromeBooky v tomto roku začnú používať procesory RockChip s cieľom znížiť výrobné náklady a stlačiť minimálnu maloobchodnú cenu na 179 dolárov. Plánované veľkosti majú byť 11,6“, 13,3“ a 15,6“, ktorými by mali pokryť takmer celý trh.

chromebook-windows

Nové ChromeBooky od Google majú byť ale predávané väčšinou iba na americkom trhu cez online obchody, kedže v ostatných krajinách je ich popularita dosť nízka. Microsoft s nimi ale stále zaobchádza ako s veľkým potencionálnym nebezpečenstvom a robí agresívne protiopatrenia, aby neprenikli do ostatných krajín tak výrazne, ako sa to stalo v USA.

Zdroj: Digitimes, Microsoft-News