Domov Novinky Meta testuje komunitné chaty na Facebooku v Messengeri

Meta testuje komunitné chaty na Facebooku v Messengeri

Zdielať

Mark Zuckerberg dnes oznámil, že Meta začína testovať komunitné chaty pre Facebook skupiny v rámci Messengera.

Pomocou komunitných chatov sa ľudia môžu v reálnom čase spojiť so svojimi komunitami okolo tém, ktoré ich zaujímajú, na Facebooku aj v Messengeri prostredníctvom textu, zvuku a videa. Osoba, ktorá vytvára komunitný chat, ho môže usporiadať do kategórií, takže členovia skupiny môžu ľahko nájsť to, čo ich najviac zaujíma.

Ako správca môžete spustiť chat pre členov skupiny na konkrétnu tému, chat o udalostiach pre výlet alebo stretnutie, chat s vysielaním len pre zobrazenie, v ktorom môže oznamovať aktualizácie pre celú skupinu, a chat len pre správcov, v ktorom môže spolupracovať s ostatnými správcami a moderátormi.

Môže tiež vytvoriť zvukové kanály a účastníci potom majú možnosť povoliť video, keď sa nachádzajú v zvukovom kanáli. Ako sa doteraz silno naznačovalo, komunitné chaty sú prístupné len členom skupiny. Facebook poskytuje rôzne nástroje na moderovanie, aby sa zabezpečilo, že zážitok nebude zlý. Spoločnosť zjavne dúfa, že zážitok v reálnom čase ľudí zaujme a ak sa dá usudzovať o úspechu.

Zdroj

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno