Domov Novinky Meta optimalizuje video na mobilných sieťach

Meta optimalizuje video na mobilných sieťach

Zdielať

V spolupráci s Vodafone mení spôsob a optimalizuje stream videí cez sociálne siete.

Meta zlepšila spôsob, akým sa videá prenášajú cez európske mobilné siete bez zhoršenia kvality pri nižšom dátovom prenose. Ľudia stále viac pozerajú videá na Instagrame, TikToku a YouTube a ďalších, čo spôsobuje, že mobilné siete sú viac zaťažené. Podľa správy od Ericssonu sa celosvetová dátová prevádzka zvýšila o 25% za posledný rok a videá tvorili 73% všetkej mobilnej prevádzky do konca roku 2023.

Telekomunikačné spoločnosti sa často sťažujú, že musia platiť za zlepšenie sietí, zatiaľ čo veľké technologické firmy z toho majú úžitok zadarmo. Európska únia sa snažila prinútiť veľké technologické firmy, aby prispeli na investície do 5G sietí, ale tento plán sa minulý rok zastavil a pravdepodobne sa neobnoví do konca tohto roka, ak vôbec. Vodafone uviedol, že spolupráca s platformami ako Meta je „praktický spôsob“ ako riešiť otázku spravodlivého podielu.

Vodafone uvádza, že vylepšenie spôsobilo zníženie dátovej prevádzky Meta v sieti počas testu v apríli. Tým sa znížila záťaž najmä pri vysoko vyťažených a frekventovaných miestach ako sú nákupné centrá a prestupné stanice MHD. Španielska Telefónica minulý týždeň oznámila, že tiež spolupracuje s Meta na zlepšení prenosu videí vo svojich sieťach. Viceprezident Meta pre sieťové inžinierstvo Gaya Nagarajan povedal, že firma je odhodlaná spolupracovať s partnermi, aby posúvali hranice optimalizácie videa.

Zdroj