Domov Novinky Mercedes začne v Nemecku a Maďarsku na výrobu elektroáut

Mercedes začne v Nemecku a Maďarsku na výrobu elektroáut

Zdielať

Cieľom spoločnosti Mercedes je do konca tohto desaťročia znížiť emisie CO2 na osobné vozidlo počas celého životného cyklu o polovicu v porovnaní s rokom 2020.

Firma upravuje svoju sieť závodov na výrobu novej série luxusných elektrických vozidiel, keďže sa pripravuje na prechod na elektrický pohon do konca desaťročia. „Sme pripravení na rýchle zvyšovanie objemu elektrických vozidiel,“ povedal Joerg Burzer, člen predstavenstva pre výrobu a dodávateľský reťazec, a dodal, že nové nastavenie nasledovalo po rozhovoroch medzi vedením a zástupcami zamestnancov. Závody v Sindelfingene, Brémach, Rastatte (všetky v Nemecku) a v maďarskom Kecskemete začnú od polovice desaťročia vyrábať nové modely v segmentoch najvyššieho luxusu, základného luxusu a základného luxusu, uviedol Mercedes. Batériové systémy bude dodávať výrobná sieť s továrňami na troch kontinentoch, uviedla. „Miestna výroba batériových systémov je kľúčovým faktorom úspechu pre nábeh elektrického pohonu značky Mercedes-Benz a rozhodujúcim prvkom, ktorý umožní flexibilne a efektívne uspokojiť globálny dopyt po elektrických vozidlách,“ uvádza sa vo vyhlásení.

Vo februári spoločnosť uviedla, že očakáva, že do druhej polovice desaťročia bude mať továrne vyrábajúce výlučne elektrické vozidlá (EV), ale bude sa vyhýbať budovaniu závodov, ktoré budú vyrábať len EV, a namiesto toho bude udržiavať výrobné linky flexibilné v súlade s dopytom na trhu. Šéf výroby Joerg Burzer v rozhovore pre agentúru Reuters uviedol, že automobilka predpokladá, že niektoré jej výrobné linky v rámci tovární prejdú plne na elektrický pohon ešte skôr. „Vybudovanie celej novej továrne na výrobu elektrických vozidiel na batérie si vyžaduje čas. Zvolili sme iný prístup,“ povedal Burzer. „V najbližších rokoch budeme mať určite niekoľko liniek, ktoré budú vyrábať len elektrické vozidlá… vidíme aj prechod celých tovární na elektrický pohon – to je téma na druhú polovicu desaťročia.“

Zdroj

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno