Domov Novinky MEGA oslavuje 10. výročie

MEGA oslavuje 10. výročie

Zdielať

MEGA začala fungovať pred desiatimi rokmi, 19. januára 2013 o 17:48 UTC.

Bol to pritom prvý a dlhé roky jediný cez prehliadačom prístupný poskytovateľ šifrovaného cloudového úložiska s nulovou znalosťou na zemi. V skutočnosti bol na začiatku prehliadač jediným spôsobom prístupu ku službe – ešte neexistovali mobilné aplikácie, aplikácie pre počítače ani aplikácie pre príkazový riadok. Ale napriek spočiatku veľmi obmedzenej funkčnosti už po troch dňoch poskytovateľ privítal miliónteho registrovaného používateľa. Odvtedy prevádzkovateľ prešiel dlhú cestu. Dnes má viac ako 270 miliónov registrovaných používateľov pochádzajúcich z každej z 250 krajín a území planéty, ktorí spolu v službe MEGA ukladajú viac ako jeden exabajt údajov.

Ako vo svojej správe uvádza poskytovateľ MEGA, radi by sa poďakovali ich používateľom za to, že si vybrali MEGA ako svoje cloudové úložisko. Niektorí z nich sú aktívni od prvého dňa. Prevádzkovateľ dbá na feedback a snaží sa zlepšovať ponuku, aby vyhovel potrebám svojich zákazníkov. Ako poskytovateľ uvádza, ich rastúci tím v súčasnosti tvorí 200 zamestnancov, ktorý pracuje na zlepšovaní skúseností a na pridávaní nových produktov a služieb.

Aké sú míľniky služby?

  • Krátko po spustení aplikácie v roku 2013 vydané aplikácie pre Android a iOS boli doteraz nainštalované viac ako 100 miliónkrát.
  • Vydali aj desktopovú aplikáciu na synchronizáciu údajov a efektívnejšie a pohodlnejšie odosielanie a sťahovanie údajov.
  • V roku 2016 MEGA doplnila spoluprácu založenú na súboroch o komunikáciu – Chat poskytuje bezpečnú platformu na posielanie správ z viacerých zariadení, ako aj na audio- a videohovory.
  • Rozšírili infraštruktúru o dátové centrá v ôsmich krajinách, aby mohlo úložisko slúžiť stovkám miliónov používateľov