Domov Novinky MediaTek si udrží prvé miesto na trhu aj v roku 2021

MediaTek si udrží prvé miesto na trhu aj v roku 2021

Zdielať

Najnovšia analýza Counterpoint Research predpovedá, že výrobcovia čipov MediaTek a Qualcomm budú aj naďalej dominovať trhu.

Analytici vypočítali, že MediaTek získa 37% globálneho trhu s čipmi, ale Qualcomm zostane len tesným lídrom v segmente 5G. Očakávania pre kalendárny rok 2021 sú, že MediaTek získa výhodu nad Qualcommom kvôli obmedzeniam dodávok okolo RFIC (rádiofrekvenčné integrované obvody) z továrne Samsungu (v Austine/v Texase). Najväčšie prepady zaznamená HiSilicon, ktorá bude fakticky vyradená z TOP 5 a nahradená spoločnosťou Unisoc – čínskou spoločnosťou, ktorá vyrába ultralacné čipy.

Trh 5G vyzerá trochu inak. Qualcomm v druhej polovici roka 2021 výrazne zvýši svoj podiel (a to najmä ak odstráni prekážky vo výrobe). Boj o prvé miesto však bude ešte tvrdší ako kedykoľvek predtým, keďže podľa predpovedí budú mať hráči z TOP 3 minimálny rast trhového podielu. Okrem toho takmer 9 z 10 smartfónov s 5G bude mať Qualcomm, Apple alebo MediaTek, čím vyradí ostatných konkurentov, ako je Samsung a jeho čipy Exynos.

Zdroj

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno