Domov Novinky MediaTek predstavuje procesory Helio G96 a G88

MediaTek predstavuje procesory Helio G96 a G88

Zdielať

Hoci sa MediaTek v poslednom čase sústreďuje na svoj rad procesorov Dimensity, nezabudol ani na čipové sady radu Helio G.

Spoločnosť uviedla minulý rok na trh Helio G95, ktorý podporuje hernú technológiu HyperEngine. Zjednodušene by sme mohli povedať, že tieto dva novo predstavené čipy sú zamerané na mobilnú fotografiu. A zároveň obe podporujú „len“ siete 4G a sú určené pre telefóny nižšej a strednej triedy. Helio G96 má dve jadrá Cortex-A76 taktované na 2,05 GHz a šesť jadier Cortex-A55. GPU je Mali-G57 MC2, procesor podporuje aj 120 Hz displeje LCD aj OLED s rozlíšením Full HD+. Výrobca tiež pridal podporu technológie HyperEngine 2.0 Lite. Čipová súprava ponúka aj podporu 108 MPix fotoaparátov, rýchle LTE Cat 13 4G, úložisko UFS 2.2, Bluetooth 5.2, dve SIM karty 4G a služby VoLTE. K dispozícii je aj podpora pre Intelligent Resource Management Engine a Networking Engine.

Procesor Helio G88 podporuje rozlíšenie Full HD+ pre displeje s obnovovacou frekvenciou 90 Hz. Obsahuje dve jadrá Cortex-A75 s taktom až 2,0 GHz, šesť jadier Cortex-A55 a grafický procesor Mali-G52 MC2. Pokiaľ ide o fotoaparáty, je vybavený 64 MPx snímačom, riadiacou jednotkou fotoaparátu, EIS a technológiou RSC. Ostatné špecifikácie sú rovnaké ako pri čipsete Helio G96. Výrobca však neuvádza, kedy a v ktorých telefónoch by sa tieto nové čipové sady mohli objaviť.

Zdroj

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno