Domov Novinky MediaTek Dimensity 8200 oficiálne s 3,1 GHz CPU a RT

MediaTek Dimensity 8200 oficiálne s 3,1 GHz CPU a RT

Zdielať

MediaTek predstavil Dimensity 8200: nový čipset, ktorý prináša do prémiových smartfónov zážitok na úrovni vlajkových lodí.

Je postavený na 4 nm procesnej technológii a prichádza s HyperEngine 6.0, ktorý podporuje Vulkan SDK pre raytracing v hrách, zlepšenie FPS a inteligentnú optimalizáciu zdrojov. Je prvým produktom firmy z tejto série s jedným „veľkým“ jadrom CPU: Cortex-A78 na frekvencii 3,1 GHz, ďalšími tromi na frekvencii 3,0 GHz pre výkon a štyrmi Cortex-A55 na frekvencii 2,0 GHz pre efektivitu. Zariadenia budú mať možnosť inteligentne prispôsobiť obnovovaciu frekvenciu pri zapnutej hre: čip sa automaticky prispôsobí podľa snímkovej frekvencie.

Z hľadiska konektivity zdedil nový čip po svojich predchodcoch duálnu 5G konektivitu, Wi-Fi 6E a Bluetooth 5.3. Maximálna obnovovacia frekvencia sa mierne zvýšila, ale stále je na výrobcoch, či túto funkciu vo svojich smartfónoch skutočne povolia. Keď už hovoríme o smartfónoch, máme už zariadenia s Dimensity 8200. Prvým z nich na trhu je iQOO Neo 7 SE, ktorý bol už oznámený v Číne. Xiaomi na Weibo uviedla, že plánuje uviesť aj telefón Redmi K60E, ale neuviedla žiadny časový rámec.

Zdroj