Domov Novinky V Malých Karpatoch sa uskutočnil zraz ebajkerov

V Malých Karpatoch sa uskutočnil zraz ebajkerov

Zdielať

Na svoj prvý zraz ebajkerov, majiteľov a fanúšikov elektrobicyklov sa zišlo cez uplynulý víkend v Malých Karpatoch 36 nadšencov a priateľov cyklistiky a technológií v jednom. Celé podujatie zorganizovalo občianske združenie e-dna (elektromobilita v krvi) a pomaly ale isto sa takto chystá k bilancii športových podujatí tejto sezóny v e-bike kategóriách na cyklistických pretekoch.

Ebajky zraz Male Karpaty 01

V rámci nich sa okrem iných aktivít združenia e-dna uskutočnil aj prvý ročník pohárovej súťaže ebajk cup. Na stupeň víťazov sa postavil Vladimír Gašparík a podľa jeho slov sa najviac teší na budúcich súperov. Klasickým cyklistom, členom ebajk racing tímu ešte sezóna pokračuje.

Ebajky zraz Male Karpaty 02 Ebajky zraz Male Karpaty 03 Ebajky zraz Male Karpaty 04

36 elektrocyklistov štartovalo spolu v ebajk centre, prešli cyklochodníkmi a „single trailami“ na Biely kríž, odtiaľ potom nasledovali Košariská pri Borinke a návrat bol kľukatými cestičkami opačného smeru do reštaurácie Stroodel na Kolibe. Tam spolu zavŕšili nultý ročník tohto komunitného podujatia, ktoré má v západných krajinách už tradíciu so stovkami účastníkov. Atmosféra bola zábavná a samozrejme elektrická. Účastníci sa naučili ďalšie grify na plné využitie potenciálu ebajkov v teréne a všetci sa tešia o rok na ostrý prvý ročník ebajk zrazu 2017.

Zdroj: Ebajk

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno