Domov Novinky Majte svoje promile pod kontrolou. Aj cez sviatky

Majte svoje promile pod kontrolou. Aj cez sviatky

Zdielať

Koniec roka sa tradične nesie v znamení firemných večierkov, rodinných posedení, osláv s priateľmi či známymi, stretnutiami na trhoch a aj mnohých príležitostí niečo si vypiť.

Pre viacerých je toto obdobie možnosťou vypustiť paru po náročnom roku a odreagovať sa s priateľmi či kolegami. Zároveň je to aj čas nástrah, kedy ľahšie ako inokedy ľudia precenia svoje možnosti a prekročia svoje hranice. Ako ustriehnuť konzumáciu alkoholu a udržať si tak promile pod kontrolou?

Pivovary Topvar priniesli aplikácie, vďaka ktorým budete kdekoľvek vedieť, aké je vaše promile a kedy budete môcť bezpečne sadnúť za volant. Aplikácie Promile info a PromileLady sú jednoduché na použitie, stačí zadať hmotnosť, druh a objem nápoja a čas, kedy človek začal piť a aplikácia následne vygeneruje orientačnú hladinu alkoholu a ako v danom momentne pôsobí.

Tiež určí približný čas, kedy bude človek znova na 0 promile. Podá tak informáciu, kedy včas prestať piť. Vzhľadom na to, že ženský organizmus vstrebáva alkohol odlišne ako mužský, špeciálne pre nežnejšiu časť pohlavia je k dispozícii aplikácia PromileLady. Tá má navyše aj funkciu blokovania vybraných telefónnych čísel po nameraní určitej hladiny promile. Zabráni tak neželaným telefonátom pod vplyvom alkoholu.

Pár tipov, ako zvládnuť sviatky v pohode:

1. Piť s rozumom

Ak viete, že budete oslavovať s alkoholom, dbajte na to, aby ste popri tom pili aj dostatočné množstvo nealkoholických tekutín. Ideálne každú hodinu 2 až 3 dcl, napríklad čistej nesýtenej vody. Pite jeden, najlepšie, nízkoalkoholický druh nápoja. Miešať viacero druhov alkoholu sa vám nevyplatí. Ďalším tipom je piť pomaly a určite nie na lačný žalúdok.

2. Za volant s istotou

Každú párty je potreba začať s myšlienkou na bezpečný odvoz domov. Sadnúť si po párty za volant je tá najhoršia vec, akú môže človek urobiť, ohrozuje seba aj ostatných. Pozor ale aj na tzv. zostatkový alkohol. Ten je možné odhaliť jednorazovými alkohol testermi, alebo „múdrymi“ mobilnými aplikáciami.

3. Neľutovať ráno

Ak sa chcete vyhnúť odvážnym telefonátom, nastavte si appku Promile Lady. Funguje tak, že si navolíte osoby, ktoré nechcete kontaktovať pokiaľ obsah alkoholu v krvi stúpne nad 1 promile. Vtedy sa na displeji zjaví upozornenie Nevolaj alebo Nedvíhaj. Appka pracuje aj v čase, takže hneď ako obsah alkoholu v krvi klesne, kontakty sa vrátia do pôvodného režimu (samozrejme v prípade, že viac alkoholické nápoje nepožívate).

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno