Domov Novinky Magnat LZR 668BT – ľahko prenosné slúchadlá

Magnat LZR 668BT – ľahko prenosné slúchadlá

Zdielať

Slúchadlá sú veľmi populárnym príslušenstvom k mobilným zariadeniam. Najmä v lete ich atraktivita stúpa, keďže aj oveľa viac ľudia cestujú. Vhod teda prídu slúchadlá s ľahkou a skladacou konštrukciou.

Tentokrát sme sa pozreli na model LZR 668BT od nemeckého výrobcu Magnat. Páči sa nám ľahké telo v matnej čiernej farbe a hoci ide o plast, slúchadlá sa veľmi dobre prenášajú. Za nevýhodu síce považujeme labilnejšiu konštrukciu, to je však daň za tenké rámiky. Poteší možnosť vybrať ako chceme prenášať hudbu, na výber je buď 3,5 mm audio kábel alebo Bluetooth (v4.1). Ide síce o staršiu verziu a rozhodne by sme tu uvítali BT 5.0, pri väčšine prípadov to však neprekáža.

Zvukové podanie slúchadiel je vzhľadom na ich cenu 99 eur veľmi dobré, všimli sme si však orezané a menej výrazné basy a občas aj výšky pri niektorých žánroch hudby. Na test slúchadiel sme používali pre tento účel najlepšiu možnú službu – Tidal HiFi v bezstratovej kvalite. Audio v tomto roku testujeme výhradne na tejto platforme. Pri teste sme si však všimli aj občasné seknutie, tak na pol sekundy. Môže to byť dané práve staršou verziou Bluetooth a absenciou aptX. Tieto problémy sme spozorovali pri prehrávaní cez bezstratový zvuk HiFi (FLAC) – pri bežných stratových formátoch typu MP3 to nemusí byť problém.

Za nevýhodu považujeme pomerne otravné hlášky ako sú powering on, powering off, tiež pairing a podobne. Považujeme ich za zbytočné a stačili by maximálne gongy (pri párovaní), pri zapnutí a vypnutí by postačila signalizácia LED diódy. Viac netreba. Na ľavom náušníku je microUSB na nabíjanie spolu s LED, indikujúcou stav nabitia a/alebo nabíjania. Pravý náušík ponúkne tri ovládacie tlačidlá, 3,5 mm jack konektor a tiež vypínač, LED dióda stavu (zapnutý, nízky stav batérie, párovanie,…) a tiež mikrofón. Slúchadlá obsahujú totiž aj mikrofón a možno ich použiť ako headset. O zvuk sa starajú dva 40 mm meniče.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno