Domov Novinky LTE sieť Orangeu je dostupná pre 50% obyvateľstva

LTE sieť Orangeu je dostupná pre 50% obyvateľstva

Zdielať

Necelý rok od spustenia komerčnej prevádzky 4G siete si jej výhody môže užívať viac než polovica populácie Slovenska. Už dnes je ultra rýchly mobilný internet v 4G sieti Orangeu dostupný v 89 slovenských mestách a 69 obciach.

Orange Logo

Už súčasná generácia LTE sietí na Slovensku umožňuje sťahovanie dát 2,5-krát rýchlejšie ako v 3G sieti. Okrem rýchlosti mobilná sieť štvrtej generácie prináša používateľom množstvo ďalších výhod. Obrázky a videá je tiež možné sťahovať v HD kvalite, na väčších obrazovkách, s väčším rozlíšením a vďaka rýchlej odozve siete sa spustia prakticky okamžite. Na to, aby zákazníci mohli naplno využívať všetky výhody, ktoré im LTE sieť ponúka, im stačí mobilné zariadenie podporujúce prenos dát v LTE/4G sieti a SIM kartu typu 3G alebo USIM.

Dnes už viac ako 19% všetkých smartfónov alebo tabletov používaných zákazníkmi Orangeu tvoria 4G zariadenia, pričom tieto tvoria na predaji už takmer 70%. Paralelne s pokrytím rastie aj dátová prevádzka v tejto sieti. Viac než 20% celkovej dátovej prevádzky tvorí prevádzka v LTE sieti a za prvých 5 mesiacov roku 2015 preniesli zákazníci takmer 1 milión TB dát v 4G sieti.

Orange pokrytie 3G 4G 2015-06-18

Orange sa okrem budovania 4G/LTE siete, ktorá je už dnes dostupná pre 51,5% populácie SR, zameriava aj na ďalšie rozširovanie 3G siete, a to najmä vďaka technológii UMTS 900. Tá umožňuje priniesť rýchly mobilný internet s rýchlosťou 21 Mbps aj do vidieckych oblastí a pokryť rýchlym internetom aj miesta, kde zatiaľ nie je dostupná 4G sieť. 3G sieť je v súčasnosti dostupná v 138 mestách a 1392 obciach na Slovensku, čo predstavuje viac než 91% populácie SR.

Zdroj: TS