Domov Novinky LG G6 je tu, prináša Quad HD+ rozlíšenie aj vodeodolnosť

LG G6 je tu, prináša Quad HD+ rozlíšenie aj vodeodolnosť

Zdielať

Spoločnosť LG predstavila najnovší smartfón G6, ktorý reprezentuje nový odvážny formát displeja podporujúci ojedinelé audiovizuálne zážitky. Pomer obrazovky k telu displeja je až 80%, disponuje širokouhlým fotoaparátom a množstvom ďalších funkcií. Telefón bol navrhnutý na základe reálnych potrieb používateľov. G6 má prémiové vybavenie a reflektuje to, čo spotrebitelia chcú – pozoruhodne veľký displej, ktorý skvele padne aj do jednej ruky.

LG G6 s 5,7 palcovým QHD+ FullVision displejom s rozlíšením 2880×1440 vôbec po prvýkrát ponúka pomer strán obrazovky 18:9 pre intenzívnejšie zážitky pri sledovaní videa alebo hraní hier. G6 vie okrem iného fotografovať štvorcové fotografie, ktoré sa ideálne hodia na Instagram, Snapchat a ďalšie sociálne siete. Alebo si používatelia môžu zvoliť napríklad pomer 4:3, 16:9 a 18:9. Aj cez veľký displej sa G6 veľmi pohodlne drží. Na rozdiel od iných telefónov s podobnou veľkosťou obrazovky sa bez problémov zmestí do jednej ruky.

Telo telefónu je vyrezané z hliníka a skla a je k dispozícii v bielej, čiernej a platinovej farbe. Vyznačuje sa minimalistickým elegantným dizajnom s dokonale hladkým povrchom. Po obvode telefónu sa tiahne kovový matný rám, ktorý zaisťuje pevnosť celého tela. Zadná strana je dokonale rovná, čo zabraňuje poškodeniu fotoaparátu. Viac priestoru pre displej bolo dosiahnuté umiestnením kamery a senzorov do jedného radu. Zaoblené rohy tela i displeja samotného zjednocujú dizajn, ale tiež zmierňujú poškodenie, v prípade, že telefón padne.

LG G6 je prvý smartfón s funkciou Dolby Vision pre neuveriteľný jas, kontrast a živé farby. Spolu s pomerom strán 18:9 a kvalitou zobrazenia QHD+ dodáva autentický filmový zážitok, zvlášť pri streamovanie obsahu spoločností Amazon a Netflix, ktoré produkujú obsah práve v pomere 18:9. S LG G6 používatelia nemusia pri fotografovaní riešiť, kde ľudia stoja a ako ich vtesnať do jedného záberu, aby boli všetci vidieť. Jednoducho je možné prepnúť na širokouhlý režim.

So zadným duálnym 13 MPx fotoaparátom s uhlom záberu 125° možno zhotovovať panoramatické snímky, ktoré bežný telefón nezvládne. Novinkou je tiež 100° uhol záberu prednej kamery s 5 MPx rozlíšením, čo eliminuje potrebu používať selfie tyč. Široký uhol tiež znižuje skreslenie okrajov, čo prispieva k prirodzenejším snímkam. Pre prehliadanie selfie, širokouhlých fotografií a fotografií spravených v režime Square Camera Mode využíva LG G6 režimu zobrazenia v jednom okne; snímky možno kontrolovať v priľahlom okne hneď po vytvorení a nie je nutné vstupovať do galérie.

Nová funkcia Square Camera totiž rozdelí obrazovku na dva identické štvorce. Používatelia môžu zhotovovať fotky v pomere 1:1 v jednom okne, zatiaľ čo kontrolu, editáciu a zdieľanie vykonávajú v druhom okne bezprostredne po ich nasnímaní. Navyše možno jednoducho vytvárať obrázky vo formáte GIF kombináciou až stovky fotografií z galérie. LG G6 spĺňa normu IP68, a preto ho možno bez obáv nechať takmer kdekoľvek. Norma značí odolnosť voči vode i prachu. Telefón teda zvládne aj ponorenie až do 1,5 metra po dobu 30 minút.

Používatelia nemusia mať obavy ani z náhodných pádov a ďalších rizikových situácií pri každodennom používaní, pretože G6 bol navrhnutý tak, aby bol spoľahlivý aj v náročných situáciách. Okrem predpísaných noriem prešiel telefón úspešne aj ďalšími testami zaoberajúcimi sa teplotou, jej odvádzaním a znižovaním, čo je jeden z hlavných cieľov pri navrhovaní spoľahlivého smartfónu. Nadmerné teplo je nepríjemné nielen pri držaní telefónu, ale je jednou z hlavných príčin znižovania životnosti batérie. Z tohto dôvodu vybavilo LG model G6 tepelnými trubicami, ktoré sú vyrobené z medi pre optimálnu tepelnú vodivosť.

Zdroj: LG, CNET

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno