Domov Novinky Letná škola kyberkriminality už po tretí rok. Čo priniesol?

Letná škola kyberkriminality už po tretí rok. Čo priniesol?

Zdielať

Na východe Slovenska sa uskutočnil už tretí ročník Letnej školy kyberkriminality. Bezpečnostný tím Univerzity P. J. Šafárika (CSIRT-UPJS) koncom augusta zorganizoval už tretí ročník Letnej školy kyberkriminality.

Tohto ročníka sa nezúčastnili iba študenti spomínanej univerzity, ale mohli sa prihlásiť študenti práva, informatiky a súvisiacich odborov slovenských a českých vysokých škôl. Sústredenie trvalo 5 dní a odohralo sa vo vzdelávaco-výcvikovom stredisku UPJŠ v Danišovciach pri Spišskej Novej Vsi. Študenti boli rozdelení do trojčlenných tímov a počas prednášok plnili priebežné úlohy. Prednášky a workshopy pojednávali o rôznych témach z oblasti kybernetickej bezpečnosti a vyšetrovania počítačovej, resp. kybernetickej kriminality z pohľadu bezpečnostného analytika, útočníka, forenzného analytika, súdneho znalca, vyšetrovateľa, prokurátora a advokáta.

Program letnej školy sa sústredil okolo odsimulovaného útoku na semafory vo fiktívnom meste na Slovensku. Dáta z útoku sa neskôr stali dôkazným materiálom v simulovanom súdnom spore, v ktorom účastníci dokazovali, či tento útok na mestskú infraštruktúru naozaj spáchal obžalovaný. Obžalobe a obhajobe s prípravou na spor pomáhali profesionálny advokát a prokurátor. V úlohe súdnych znalcov do procesu vstupovali aj študenti informatiky, ktorí analyzovali reálne dáta zozbierané zo simulovaného útoku. Organizátori prácu študentov počas letnej školy na jej konci aj ohodnotili. Tímy, ale aj tých, ktorí boli najúspešnejší pri riešení priebežných úloh, čakali zaujímavé ceny – účasť na konferencii Qubit, prístup k právnemu systému ASPI či školenia od spoločnosti EC-Council.

Zdroj: CS

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno