Domov Novinky Lenovo S90: Kópia smartfónu Apple iPhone 6

Lenovo S90: Kópia smartfónu Apple iPhone 6

Zdielať

Lenovo S90 01Ak ste si mysleli, že sa napodobňovaním iPhonu zaoberajú len neznámi čínski výrobcovia, potom vás prekvapí najnovší smartfón od Lenova. Na čínskom trhu sa objavil model Lenovo S90, známy tiež pod označením Sisley. Model sa totiž po dizajnovej stránke veľmi podobá novému iPhonu 6. Či už ide o použité tvary, hliníkové telo alebo dokonca mriežky reproduktorov na spodnej strane zariadenia. Dokonca aj hrúbka 6,9 mm je rovnaká ako u iPhonu 6. Rovnaké sú aj prezentačné obrázky, ktoré sa objavili na oficiálnych webových stránkach výrobcu.

Lenovo S90 má 5“ Super AMOLED displej s rozlíšením 1280×720 pixelov, ďalej je tu štvorjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 410 (takt 1,2 GHz), 1 GB RAM a 16 GB vnútorná pamäť. Zadný fotoaparát má 13 MPx, predný má 8 MPx. Batéria má kapacitu 2300 mAh, je tu i podpora dual SIM, NFC a operačný systém Android 4.4 KitKat má používateľskú nadstavbou VibeOS. U nás sú zatiaľ v predaji modely Lenovo A859 alebo S850 s podobnými parametrami, ktoré ponúkajú 5“ displej, HD rozlíšenie, štvorjadrový procesor a 1 GB RAM.

Lenovo S90 02

Smartfón bude dostupný v štyroch farebných variantoch – okrem dvoch odtieňov striebornej medzi ne budú patriť aj zlatá a ružová. Lenovo S90 bude na čínskom trhu k dispozícii za 1999 jüanov (cca 260 eur). Nepredpokladáme, žeby sa smartfón dostal oficiálnou cestou mimo Ázie, jediný spôsob tak bude šedý dovoz (podobne ako je to pri napr. čínskych smartfónoch spoločnosti Xiaomi, THL, a i.)

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Lenovo A859 poskytuje server Heureka.sk

Graf ceny produktu Lenovo S850 Dual SIM poskytuje server Heureka.sk

Zdroj: AndroidAuthority.com

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno