Domov Novinky LaCie predstavuje externý disk s USB Typ-C

LaCie predstavuje externý disk s USB Typ-C

Zdielať

Port USB typ C nie je síce novinka, ale zatiaľ sa v podstate nikto neodvážil použiť ho ako hlavný port na prenos údajov. Prvým veľkým hráčom je Apple, ktorý ho používa ako jediný port na svojom novom MacBooku. Pred niekoľkými dňami ale spoločnosť LaCie predstavila nový externý pevný disk, na ktorom nájdeme práve tento typ USB portu.

lacie hdd usbc

Nový USB-C sa vyznačuje hlavne tým, že nezáleží na orientácií kábla, takže už nebudete musieť otáčať kábel ako to bolo u starších USB portov. Aj keď toto je propagovaná vlastnosť, poskytuje aj niektoré zaujímavé funkcie. Dokáže totiž prenášať výkon až 100 Wattov, čo je dosť veľa pre napájanie notebookov. Prenosové rýchlosti sú vysoké, čo sa hodí práve pri externých diskoch, ako je aj Mobile Drive od LaCie.

Externý disk s Porsche dizajnom obsahuje 3 mm pevný hliníkový kryt, takže sa netreba báť občasných nárazov a ani prehrievania, kedže hliník odvádza veľmi dobre teplo. Na výber budú kapacity 500 GB, 1 TB a 2 TB. Disk s kapacitou 1 a 2 TB sú o niečo väčšie aj ťažšie, avšak napriek tomu nevyčnievajú z priemerných hodnôt.

lacie hdd usbc 01

Bohužiaľ konektor nie je typu 3.1 ale len 3.0, takže zrýchlenie oproti klasickému USB 3.0 nebude žiadne. Tento externý disk je určený pre budúce počítače a notebooky, ktoré by už mohli obsahovať nový USB-C. Pre ostatných používateľov neponúkne nič nové, avšak dizajnom a odolnosťou by mohol zaujať náročnejších zákazníkov. Výrobca cenu ani dostupnosť zatiaľ neuviedol.

Zdroj: BetaNews.com