Domov Novinky Komfort je hlavným prínosom online nákupov pre Slovákov

Komfort je hlavným prínosom online nákupov pre Slovákov

Zdielať

Slováci sú pri nakupovaní veľmi pohodlní, ukazuje sa to aj pri nakupovaní online. Ako dôvody uvádzajú často úsporu času, komfort aj veľký výber sortimentu, ktorý e-shopy ponúkajú. Aj keď najnižšia cena zostáva stále prvým dôvodom, prečo nakúpiť cez e-shopy, na ďalších priečkach sa umiestňujú výhody pohodlného nákupu.

Platba internet

Tieto tvrdenia vyplývajú z májového online prieskumu nákupného portálu heureka.sk. Nižšie ceny sú lákadlom pre tri štvrtiny Slovákov, stále dôležitejšie sú však ostatné výhody. Presná polovica opýtaných rado nakupuje na internete, lebo môžu vyberať zo širšej ponuky tovaru. Špeciálne ponuky platia na internete až na vyše tretinu Slovákov. Pätine Slovákov vyhovuje na internetovom nakupovaní lepšia prezentácia sortimentu.

Online nakup prieskum 2015-05

Celkovo na internete nakúpili Slováci v roku 2014 za zhruba 611 miliónov eur a podiel e-commerce na trhu tak bol 5%. Každým rokom pritom počet Slovákov obľubujúcich online shopping rastie, oproti roku 2013 predstavoval vlaňajšok nárast o 20%. Dôkazom, že Slováci radi nakupujú pohodlne, je aj nárast nákupov cez mobilné zariadenia. Stránky e-shopov či porovnávačov navštívi každomesačne cez mobilný internet približne 700-tisíc Slovákov.

Zdroj: TS