Domov Novinky Klon tabletu Microsoft Surface od exzamestnancov Googlu

Klon tabletu Microsoft Surface od exzamestnancov Googlu

Zdielať

Spoločnosť Jide, ktorú založili traja bývalí zamestnanci Googlu, predstavili na veľtrhu CES 2015 svoje prvé zariadenie – tablet Remix Ultra. Tablet kombinuje kov a plast, vďaka čomu poskytuje prémiový vzhľad. Displej má 11,6“, vyrobený je technológiou IPS s rozlíšením Full HD. Nájdete tu širokú škálu konektivity, vrátane microUSB portu (s podporou OTG), 3,5 jack pre slúchadlá, slot na microSD kartu až do veľkosti 128 GB a ponúka aj kvalitné stereo reproduktory. Predný aj zadný fotoaparát majú zhodné rozlíšenie 5 MPx.

remix ultra

Na nabíjanie poslúži vlastný 4 pinový port, ktorý sa nachádza na pravej strane tabletu. Na spodnej strane nájdeme 6 pinový magnetický konektor pre plnohodnotnú klávesnicu, ktorá obsahuje aj touchpad, avšak chýba numerická časť. Základom má byť procesor NVIDIA, zatiaľ však nie je známa konkrétne verzia. Dopĺňať ho bude operačná pamäť 2 GB.

Na dáta bude prístupných 16 GB alebo 64 GB užívateľskej pamäte. Tablet bude bežať na špeciálne upravenom Androide KitKat 4.4.2 nazvanom Remix OS, ktorý bude pripomínať klasický operačný systém podobný stolovému počítaču, aj s podporou viacerých otvorených okien. Podľa výrobcu tablet dostane aktualizáciu na najnovší Android 5.0 Lollipop, dátum však neupresnil.

remix-ultra-tablet

Remix Ultra príde na trh v dvoch farebných vyhotoveniach – bright red a clean silver. Dostupný by mal byť  v priebehu druhého až tretieho štvrťroku 2015, najskôr zamieri na trh v USA a Veľkej Británie. Cena bude nastavená na 349 dolárov za 16 GB model, verzia s 64 GB pamäťou bude stáť 449 dolárov.

Zdroj: AndroidCentral