Domov Novinky Klávesnica Slash zameraná na produktivitu už aj pre Android

Klávesnica Slash zameraná na produktivitu už aj pre Android

Zdielať

Písanie na smartfónoch je dosť náročné, hlavne na malých displejoch, kde je veľmi ťažké trafiť sa na správny znak. To sa pokúšajú klávesnice zlepšiť pridaním podpory jednoduchého ťahania po písmenách namiesto ich stláčania. Druhým problémom je ale fakt, že ak chcete niekomu poslať na niečo internetový odkaz, musíte zložito prechádzať medzi aplikáciami, kopírovať a prilepovať obsah, ktorý hľadáte. Oba problémy sa snaží riešiť klávesnica s názvom Slash.

Slash Keyboard Android 01

Slash Keyboard Android 02

Tá sa od vstavanej klávesnice líši len jedným detailom – rovnomenným tlačidlom Slash. Po stlačení tohto tlačidla po ľavej strane medzerníka na používateľa vyskočí menu, kde je možné zadať alebo zvoliť jednotlivé „slashe“. Tie sú integrované do iných služieb, ako YouTube, Spotify, Google Maps, či New York Times. Po výbere slashu je možné jednoducho vyhľadať čokoľvek v danej službe a po vybratí hľadaného obsahu sa do textového poľa automaticky umiestni odkaz na danú vec. Okrem toho ale aplikácia ponúka aj možnosť zadefinovať vlastné slashe.

Slash Keyboard Android 03

Slash Keyboard Android 04

Na jeho vytvorenie je potrebné uviesť skratku, ktorú nahradí fráza, a túto frázu. Je to užitočné na rýchle odosielanie kontaktných informácii, či rýchlych odpovedí. Doteraz bola táto aplikácia dostupná len pre operačný systém iOS, ale teraz sa rozšírila aj na obchod Google Play. Dizajnovo je Android aplikácia takmer identická v porovnaní s obyčajnou Google klávesnicou, jediným rozdielom je pridaná téma Slash. Aplikáciu Slash Keyboard môžete sťahovať ako z App Storu, tak z Google Play. Nevýhodou je ale lokalizácia, ktorá je momentálne len v anglickom jazyku.

Zdroj: Business Insider

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno