Domov Novinky Kaspersky pomáha aj slovenským firmám eliminovať DDoS útoky

Kaspersky pomáha aj slovenským firmám eliminovať DDoS útoky

Zdielať

Vzhľadom na rastúcu hrozbu tzv. DDoS útokov (čiže kybernetických útokov zahltením) začala spoločnosť Kaspersky poskytovať firmám na Slovensku nové riešenie – „Kaspersky DDoS Protection“ – ktoré je navrhnuté tak, aby chránilo online služby firiem pred DDoS útokmi.

DDoS_ochrana

Podľa prieskumu, takmer štvrtina európskych spoločností (23%) považuje DDoS útoky za jednu z top troch hrozieb pre svoj biznis. DDoS útoky sú najbežnejšie používanou technikou získavania peňazí v prostredí kybernetického zločinu. Počet, ako aj sila týchto útokov z roka na rok rastie, a z toho dôvodu si získava stále viac pozornosti aj v rámci korporátnej agendy pri zabezpečovaní ochrany používateľov.

Cieľom DDoS útoku je preťaženie informačného systému webstránky alebo databázy prostredníctvom vysokého počtu zaslaných požiadaviek a znemožní tak prístup používateľom k službe. Príčiny organizovania takýchto útokov sú rôzne, od chuligánstva a terorizmu, cez nekalú súťaž, až po vydieranie.

Typy DDoS utokov

Vďaka nízkym nákladom (napr. službu DDoS útoku je možné objednať už za 50 dolárov na deň), nemožnosti identifikovania páchateľa a veľkému počtu zasiahnutých počítačov a mobilných zariadení po celom svete sú DDoS útoky jednou z najrozšírenejších a najnebezpečnejších kybernetických hrozieb.

Zdroj: TS