Domov Novinky Kalifornia prehodnocuje test samojazdenia Tesly

Kalifornia prehodnocuje test samojazdenia Tesly

Zdielať

Vozidlá Tesla so starším softvérom FSD 10.3 opakovane varovali pred čelnou kolíziou, aj keď nehrozilo bezprostredné nebezpečenstvo.

Kalifornia prehodnocuje testovací program Tesla Full Self-Driving (FSD), aby určila, či by mal softvér výrobcu elektromobilov spadať pod predpisy jej ministerstva motorových vozidiel o autonómnych vozidlách. FSD je pokročilý asistenčný systém vodiča, ktorý zvláda niektoré úlohy riadenia, ale Tesla tvrdí, že vďaka nemu nie sú vozidlá úplne autonómne. Tieto funkcie si podľa spoločnosti „vyžadujú plne pozorného vodiča“. Kalifornský úrad pre motorové vozidlá (DMV) minulý týždeň informoval Teslu o preskúmaní štátneho regulačného orgánu.

„Nedávne aktualizácie softvéru, videá ukazujúce nebezpečné používanie tejto technológie, otvorené vyšetrovanie Národného úradu pre bezpečnosť cestnej premávky a názory ďalších odborníkov v tejto oblasti podnietili prehodnotenie,“ uviedol DMV podľa správy. DMV a Tesla bezprostredne nereagovali na žiadosti o komentár. V októbri minulého roka vozidlá Tesla s vtedy najnovším softvérom FSD 10.3 opakovane poskytovali varovania pred čelnou kolíziou, aj keď podľa videozáznamov používateľov beta verzie nehrozilo bezprostredné nebezpečenstvo. Tesla však softvér v priebehu jedného dňa opravila.

Zdroj

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno