Domov Novinky Jednoduchá výroba faktúr pomocou smartfónu

Jednoduchá výroba faktúr pomocou smartfónu

Zdielať

miniFakturaAk potrebujete rýchlo vytvoriť faktúru a momentálne nemáte po ruke notebook ale iba smartfón či tablet? Od teraz to nie je problém. Presne s tým Vám vie pomôcť aplikácia miniFaktúra, ktorá je k dispozícii pre zariadenia s operačným systémom Android a iOS. Taktiež v článku nájdete kód na promo akciu len pre naších čitateľov.

Aplikáciu pre váš smartfón, alebo tablet si môžte stiahnuť úplne zdarma z Google Play, iTunes. Odkazy na stiahnuté nájdete na konci tohto článku. Pri prvej registrácii získate možnosť vytvorenia piatich faktúr čiže si môžte vyskúšať systém vytvárania aplikácii.

Tento takzvaný demo balíček je platný počas jedného roka. Ďalšie faktúry si môžte predplatiť či už za mesačný alebo aj za ročný poplatok. Tvorca aplikácie pre online verziu (cez internetový prehliadač) umožňuje štyri druhy predplatného. Predplatné je pomenované Mini S, M, L, XL. Ceny sa pohybujú a ponúkajú aj iné služby.

      Mini S          Mini M           Mini L           Mini XL
Počet firiem       1 firma          1 firma          3 firmy         10 firiem
Faktúry(mes/ročne)          2/24          20/240          50/600     neobmedzené
Počet kont      1 konto          1 konto         5 kont     neobmedzené
Počet smartfónov  2 smartfóny    2 smartfóny 10 smartfónov     neobmedzené
Náklady          Áno             Áno            Áno             Áno
Kontakty          Áno             Áno            Áno             Áno
Prepojenie s účtovníkom          Áno             Áno            Áno             Áno
Cena/mesiac      0,89 eur        2,19 eur        4,19 eur

       7,99 eur

Pokiaľ by ste chceli zaplatiť ročné predplatné je k dispozícii cez mobilnú aplikáciu. Celá aplikácie je veľmi dobré a jednoducho spracovaná. Všetko je priehľadné usporiadanie a všetko ihneď po ruke ak by ste potrebovali narýchlo skontrolovať aj mimo vášho počítača. Najlepšie na tom je, že nemusíte nič tlačiť ale stačí faktúru zaslať mailom.

V prípade, že bude potrebné faktúru vytlačiť je tu aj ta možnosť. Plusom je, ak potrebujete faktúru zaslať mailom je možné do faktúry pridať vlastnoručný podpis formou obrázka. Ako príklad uvádzame ilustračnú faktúru nižšie. V prípade, že faktúru budete zasielať faktúru mailom v PDF súbore, ktorý je hneď k dispozícii ako sa uložia všetke údaje potrebné informácie.

minifaktura-1

Po registrácii sa hneď zobrazí jednoduchý prehľad, ktorý zobrazuje vytvorené faktúry, náklady a bilanciu. Počas celého roka tak budete mať prehľad o každej vytvorenej faktúre. Podrobnejší prehľad o všetkých faktúrach nájdete v priečinku faktúry.

V tomto priečinku nájdeme každú faktúru jednotlivo uložené do troch kategórii: Zaplatené, Nezaplatené, Po splatnosti. Pri vytváraní faktúry je potrebné vypísať len pár informácii ako tomu je na obrázku nižšie.

minifaktura-3

To čo je potrebné vypísať je Klient, názov položky, množstvo, cena za kus, a zvoliť DPH. Asi by sme neboli ani IT web ak by sme medzi tovar nedali smartfón :). Celková cena sa automatický prepočíta sama podľa toho aká je cena jedného kusu, podľa počtu kusov a výšky DPH. Formu úhrady je možné vybrať z šiestich možností: prevodom, hotovosťou, dobierka, paypal, kreditnou kartou a iné.

Číslo faktúry je možné nastaviť a automaticky sa bude meniť podľa nastavenia. Predvolená možnosť je rok a tri čísla. Dátum splatností je taktiež možné nastaviť na vami vybraný počet dní. Do poznámky môžte napísať správu pre klienta, ktorá bude zobrazená v maile. Po spísaní všetkých informácii už len stačí stlačiť na možnosť vystaviť faktúru.

minifaktura-4

Po tom čo sa potvrdí pripravovaná faktúra zobrazí sa zoznam faktúr ako je to na obrázku hore. V poslednom stĺpci sú možnosti ako úprava, duplikovanie faktúry, zaslanie faktúry mailom, vytlačenie a zmazanie. Pokiaľ stlačíte zaslanie faktory na mail kliknite na ikonu obálky a zadáte mailovu adresu príjemcu.

Ako sme písali na začiatku faktúra je doručená na mail v PDF súbore. To je všetko. Jednoduché a rýchle vytvorenie faktúr. Tým to spôsobom je možné vytvoriť množstvo faktúr v spoločnosti, ktorá ma napríklad internetový obchod.

minifaktura-vzor1

Výsledná faktúra, ktorá je doručená klientovi je znázornená vyššie. Ako vidíte faktúra je prehľadná a systematický do troch častí. Prvá časť je adresa spoločnosti, ktorá vyrobila faktúru, druhá časť je adresa klienta a tretia časť je zoznam a cena faktúry. K dispozícii sú aj ďalšie možnosti ale to by sme tento článok písali do nekonečna.

Taktiež sme oslovili aj tvorcu aplikácie Erika Hudaka:

Roman: Kedy a prečo ste sa rozhodli vytvoriť aplikáciu miniFaktúra?
Erik: Koncom roku 2011 som sedel s priateľmi na pive. V tom mi zavolal jeden môj klient a potreboval upraviť niečo na faktúre. Nebolo to však možne kedže som sa nenachádzal za svojim počítači. Napadlo ma teda, že by bolo super mat takúto možnosť vo svojom smartfóne.

Roman: Komu by ste túto aplikáciu doporučili?
Erik: MiniFaktúra je momentálne určená všetkým malým a stredným podnikateľom, ktorý si vystavujú faktúry sami. Vytvorili sme pre nich jednoduchý a rýchly nastroj, ktorý môžu používať vo svojich smartfónoch, tabletoch, laptopoch alebo na PC.

Roman: V prípade, že by niekto mal pre Vás nejaký návrh na vylepšenie kam sa ma ozvať?
Erik: Všetky podnety na vylepšenie produktu nám môžu užívatelia posielať na info@minifaktura.sk alebo sa ozvať na náš live chat.

Roman: Plánujete rozšíriť aplikáciu aj pre operačný systém Windows Phone?
Erik: Momentalne pracujeme na iOS, Android a web aplikácii. Snažíme sa sústrediť na najrozšírenejšie platformy a ak sa k nim v budúcnosti pridá aj Windows Phone tak prečo nie.

Roman: Bude k dispozícii aj aplikácia priamo pre Windows 7/8/8.1 prípadne pre iný operačný systém?
Erik: Disponujeme webovou aplikáciou, preto si myslím, že nemá zmysel vytvárať appky konkrétne pre Windows alebo Mac OS.

Preto Vám vrelo odporúčame túto aplikáciu vyskúšať ak potrebujete vytvárať často faktúry. Pokiaľ ide o vzhľad aplikácie na smartfóne obrázky sú zobrazené na Google Play a iTunes kde si ich môžte zdarma stiahnuť. Ďakujeme p. Hudakovi, že môžme ponúknuť naším čitateľom promo akciu. Zadaním unikátneho kódu do aplikácie, ktorý má platnosť jeden mesiac od 1.4.2013. V tomto období je možné si ním aktivovať promo balíček s 10 faktúrami, ktorý bude aktívny po dobu jedného roka odo dňa aktivácie. Kód: HAOVN9

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno