Domov Novinky iStyle sa spája s m:zone a rozširuje pôsobnosť

iStyle sa spája s m:zone a rozširuje pôsobnosť

Zdielať

Obe firmy spájajú svoje aktivity a pod hlavičkou iStyle budú prevádzkovať šesť predajní v Bratislave, Trenčíne a Žiline.

iStyle je najväčším partnerom Apple v strednej a východnej Európe a v piatich krajinách, kde pôsobí, otvoril už 9 predajní s najvyšším statusom Apple Premium Partner. Novým generálnym manažérom iStyle SK sa stáva bývalý CEO a vlastník m:zone Branislav Rentka. Po spojení v budúcom roku ambíciu dosiahnuť na slovenskom trhu obrat 85 miliónov eur. Zlúčenie spoločností prebehne čo najskôr po splnení podmienok akvizície v zmysle platnej legislatívy. Pripomeňme, že m:zone pôsobí na slovenskom trhu už od roku 1996 a aktuálne disponuje troma predajňami v centrách Aupark a Eurovea v Bratislave, a v centre Aupark v Žiline. Túto trojicu doplnia pôvodné slovenské predajne iStyle v bratislavských centrách OC Central a Bory Mall a trenčianska predajňa v OC Laugaricio. Spojením firiem vzniká kľúčový Apple Premium Reseller na slovenskom trhu, ktorý zákazníkom prinesie nielen ponuku Apple zariadení a široký výber príslušenstva, ale tiež profesionálne poradenstvo pre retailových a firemných zákazníkov s viacerými možnosťami financovania. Predajne tiež ponúknu tím odborníkov vyškolených podľa štandardov spoločnosti.

Existujúci tím iStyle na Slovensku doplnia všetci súčasní zamestnanci m:zone. V novom spoločnom vedení bude lokálny manažment na čele s generálnym riaditeľom Branislavom Rentkom. Rebranding existujúcich predajní je naplánovaný do konca roka 2023. Obchodné záväzky m:zone budú prevedené na iStyle a zákazníci sa tak nemusia obávať o prípadné uplatnenie záruky. Ambíciou firmy pre nadchádzajúce obdobie je rast naprieč segmentami, či už v oblasti predaja koncovým zákazníkom, ale tiež v oblasti B2B. Uvidíme, čo sa z plánov do budúcna podarí. Už v budúcom roku chce firma na slovenskom trhu dosiahnuť obrat 85 miliónov eur, otvoriť nové lokácie a zároveň rozšíriť sieť predajní so statusom Apple Premium Partner, ktoré sa svojim nákupným štandardom približujú ikonickým predajniam Apple Store.