Domov Novinky iPhone 15 a 15 Plus dostanú nové fotoaparáty

iPhone 15 a 15 Plus dostanú nové fotoaparáty

Zdielať

iPhone 15, iPhone 15 Plus dostanú nový fotoaparát, špekuluje sa o možnosti ďalšieho snímača alebo úplne novej zostavy.

Po neuspokojivom predaji iPhonu 14 a 14 Plus by iPhone 15 a 15 Plus mohli potenciálne obsahovať niektoré vylepšenia fotoaparátu, aby sa podporil určitý dopyt. Podľa jedného z tipov by výraznou zmenou, ktorá sa objaví v tohtoročných modeloch, mohol byť „nový fotoaparát“. Táto malá, ale cenná informácia naznačuje, že Apple má širší plán pre svoju vlajkovú sériu, ktorá má byť uvedený na trh koncom tohto roka. Hovorí sa, že iPhone 15 a 15 Plus už budú vybavené 48 MPx hlavným fotoaparátom, čo vraj predstavuje výrazné zlepšenie oproti súčasnému 12 MPx snímaču. O iPhone 15 a 15 Plus sa už skôr hovorilo, že budú vybavené hlavným snímačom s rozlíšením 48 MPx, a podľa všetkého by to mohol byť ten istý fotoaparát, ktorý patrí do iPhone 14 Pro a 14 Pro Max.

Táto zmena by mohla spoločnosť prinútiť pridať do lacnejších modelov nový fotoaparát, ktorý by výrazne zlepšil kvalitu obrazu oproti 12 MPx snímaču prítomnému v telefónoch iPhone 14 a 14 Plus. Ďalší názor je, že jediným dôvodom tohto nového fotoaparátu by bola existencia ďalšieho fotoaparátu, čo znamená, že spoločnosť by potenciálne mohla do modelov iPhone 15 a 15 Plus pridať teleobjektív. Je pravdepodobné, že nedostatočný predaj iPhonu 14 a 14 Plus pramenil z menšieho počtu aktualizácií a vysokej vyvolávacej ceny, takže by sa pre Apple mohlo stať povinnosťou pridať ďalší fyzický fotoaparát.

Hovorí sa, že iPhone 15 Pro a 15 Ultra majú mať ešte niektoré exkluzívne funkcie, takže bude zaujímavé sledovať, ako gigant predstaví novú sériu s ďalším fotoaparátom prítomným v iPhone 15 a 15 Plus. Našim čitateľom zatiaľ odporúčame brať túto fámu s rezervou a my sa k nej vrátime s ďalšími aktualizáciami. Máme pocit, že spoločnosť bude aj naďalej vynechávať technológiu ProMotion v lacnejších modeloch, pretože je to jedna z funkcií, ktorá núti zákazníkov prejsť na drahšie modely.

Zdroj