Domov Novinky iPhone 13 Pro a Pro Max budú mať 120Hz AMOLED displej

iPhone 13 Pro a Pro Max budú mať 120Hz AMOLED displej

Zdielať

Oba smartfóny z najvyššej série, iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max, ktoré by mali byť predstavené na jeseň 2021 budú mať 120 Hz AMOLED displej, ktoré vyrobí kórejský Samsung.

O tom, že iPhony budú tento rok 120 Hz panely, počúvame už nejaký čas a dnes to nová správa z Kórey v podstate potvrdzuje, pričom pridáva niekoľko nových zaujímavých informácií. Len iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max vraj dostanú nové obrazovky LTPO AMOLED so 120 Hz obnovovacou frekvenciou a tie bude vyrábať výhradne Samsung Display. Nielen to, ale aj pevné flexibilné dosky s plošnými spojmi (RFPCB) bude dodávať Samsung Electro-Mechanics. Tie sa používajú na pripojenie OLED panelu k hlavnej doske. RFPCB je pevná, ale dá sa ohýbať, čo umožňuje pohodlnejší dizajn výrobkov, ako aj rýchlejší prenos elektrických signálov. RFPCB sú drahšie ako tradičnejšie FPCB.

Samsung Electro-Mechanics minulý rok zvažovala odchod z odvetvia RFPCB, pretože v posledných rokoch nezaznamenala zisk. Posledným produktom, pre ktorý dodala dosky, bol iPhone 12. A podľa všetkého by k odchodu mohlo dôjsť aj po generácii iPhone 13. Očakáva sa, že Samsung Display dodá tento rok 110 miliónov panelov pre iPhony, nasleduje LG Display s 50 miliónmi a BOE s 9 miliónmi.

Zdroj

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno