Domov Novinky iOS a Android aplikácie sú spustiteľné vo Windows 10

iOS a Android aplikácie sú spustiteľné vo Windows 10

Zdielať

Microsoft pred nedávnom prišiel s celkom jedinečným a zaujímavým nápadom – s portovaním iOS a Android aplikácií do systému Windows. Oznámil, že navrhuje nástroje, ktoré uľahčia vývojárom portovanie iOS a Android aplikácií do systému Windows.

Windows 10 Zariadenia

Spočiatku boli tieto nástroje prístupné len pre okruh developerov, ale teraz sa spoločnosť Microsoft rozhodla uvoľniť jednu sadu pre verejnosť, ako open-source projekt. Projekt „IslandWood“ (Windows Bridge) je teraz voľne na stiahnutie na stránke GitHub. Samozrejme, bude ešte chvíľu trvať, kým budú tieto nástroje privedené do dokonalosti.

Rovnocenný nástroj na portovanie aplikácií aj pre Android, bude vydaný niekedy na jeseň, s názvom „Astoria“ alebo tiež Windows Bridge. Ešte je k tomu vhodné podotknúť, že Microsoft má v rukáve ešte dva nástroje, ktoré uľahčia vývoj aplikácie Windows Store. Ide o projekt „Centennial“, ktorý poskytne vývojárom jednoduchú cestu, ako portnúť jednoduché Win32 aplikácie do Windows Store a ďalej projekt „Westminster“ ktorý umožní portovanie webových aplikácií do aplikácií Windows a tento nástroj je už k dispozícii.

Zdroj: TechSpot