Domov Novinky Intel sa snaží dostať Android do PC

Intel sa snaží dostať Android do PC

Zdielať

intel_androidZa pár rokov môže byť Android tradičným uchádzačom ako súčasť operačného systému v PC ekosystéme popri Windows a Mac.

Podľa nového plánu, ktorý zverejnila stránka VR-Zone, Intel naplno testuje Android na svojich Haswell U a Y radách. Podľa tohto plánu bol pre testovanie použitý Android 4.2 Jelly Bean UEFI BIOS a Linux 64-bit kernel 3.9.

Zdá sa, že Intel sa do budúcna snaží, aby jej čipy boli kompatibilné s operačným systémom Android, pretože v súčasnej dobe sú v systéme Windows.

Tento dokument tiež ukazuje, že nástupca Broadwell, na Skylake mikroarchitektúre, sa bude volať Braswell. Braswell bude používať procesný uzol 14 nm a bude podporovať DDR4 RAM. Skylake a Braswell sa očakáva v roku 2015.

Android PC Platform Roadmap

Ak Intel môže adekvátne podporovať Android, bude ARM PC na mŕtvom bode. Čipy od Intelu sú vo výkone lepšie ako ARM, ak sú správne optimalizované pre operačný systém. All-in-one zariadenia od spoločnosti HP poháňané Tegra 4 tak môžme brať ako len chabé pokusy.

Ak sa pozrieme na plány na obrázku zistíme, že v roku 2014 sú dve platformy Intelu, ktoré by mali podporovať Android 4.4 KitKat a linuxový kernel 3.10. Ďalšie čipy ako Bay Trail-M a Bay Trail-D budú pravdepodobne pre PC a notebooky.

Zdroj: Vr-zone

Zdielať
Predchádzajúci článokMicrosoft chce údajne motivovať Samsung k OS Windows Phone
Nasledujúci článokŠpekulácie o Windows Phone 9, bude bez dlaždíc?
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno