Domov Novinky Import aj export lokálne vo WhatsAppe

Import aj export lokálne vo WhatsAppe

Zdielať

Platforma pracuje na funkcii, ktorá používateľom umožní exportovať a importovať zálohy chatu v režime offline.

V súčasnosti neexistuje možnosť importovať lokálne uložené zálohy WhatsApp. Po novom ale používateľom Androidu umožní exportovať a importovať zálohy chatu v režime offline z Disku Google, naznačuje snímka obrazovky, ktorú zdieľal zahraničný portál. Spomínaná záloha má údajne obsahovať kompletnú históriu chatu, obrázky, videá a ďalšie mediálne súbory. Táto funkcia bola prvýkrát hlásená ako vyvíjaná v júni tohto roku, ale najnovší vývoj tejto aktualizácie naznačuje, že WhatsApp ju chce v blízkej budúcnosti celkom ochotne zaviesť na beta testovanie. Spoločnosť zaviedla novú aktualizáciu prostredníctvom programu Google Play Beta, čím sa jej verzia zvýšila na 2.22.20.10. Na snímke obrazovky, ktorú zdieľala zdroj, sa píše: „Ak ste exportovali zálohu z predchádzajúceho zariadenia, môžete ju teraz importovať.“

Ide o nový/dodatočný krok, ktorý musíte urobiť buď pri preinštalovaní aplikácie WhatsApp do telefónu, alebo pri zmene telefónu. Ak vyberiete možnosť importovať, začne sa obnovovanie údajov z Disku Google do miestneho úložiska zariadení. Táto funkcia sa používateľom bude hodiť, keď nemáte pripojenie na internet alebo vysokorýchlostné pripojenie Wi-Fi. WhatsApp automaticky vytvorí miestnu zálohu, takže si ju môžete exportovať a neskôr importovať. V súčasnosti nie je k dispozícii možnosť importovať miestnu zálohu. Aplikácia používateľa pri nastavovaní nového telefónu vyzve, aby si importoval zálohu z účtu Google prepojeného so zariadením. Funkcia na lokálny export a import zálohy bola prvýkrát spozorovaná začiatkom tohto roka.

Zdroj tiež informoval, že zálohy WhatsApp na Disku Google dostanú obmedzené pridelenie úložiska. To znamená, že používatelia by mohli importovať svoje zálohy chatu, ak dosiahnu konkrétnu hranicu na cloude a zálohované údaje uložia offline vo svojom zariadení. Používatelia by tiež mohli nahrať svoje zálohy chatu späť na Disk Google, keď budú mať k dispozícii dostatok miesta. Zatiaľ nie je známe, či platforma ponúkne podobnú funkciu pre iOS po tom, ako bude uvoľnená pre Android. Sledovač funkcií ďalej uvádza, že funkcia je stále vo vývoji, čo znamená, že ešte nie je pripravená na uvoľnenie pre beta testerov. Zatiaľ nie sú k dispozícii ani informácie o dátume vydania.

Zdroj

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno